Ha nagyobb társasággal mész
Lehet persze többfelé bontani a társaságot, de úgy az igazi, ha mindenki játszik - az alábbi társasokból senkinek nem kell kimaradnia (vagy legalább a többségnek nem).
Dixit Odyssey
Játékosszám: 3-12
A Dixit rengeteg díjat nyert már, és óriási sikert aratott, bizonyára közületek is sokan találkoztak már vele valamilyen formában. A játékmenet egyszerű: minden játékos kártyákat kap, minden körben mond valaki egy kifejezést, majd lerak egy lapot lefordítva. A többieknek a kezükből az adott kifejezésre leginkább illő lapot kell lehelyezniük. Ezt követően indulhat a tippelés arra, hogy melyik volt az először lerakott kártya, de ha mindenki eltalálja, a mesélő nem kap pontot. Az Odyssey kiadás lehetővé teszi, hogy 12 játékos játsszon egyszerre, és más kártyákat tartalmaz, mint az alapjáték, de kompatibilis a különböző kiegészítőkkel.
Fekete történetek
Játékosszám: 2-től bármeddig
A Fekete történetek koncepciója sem bonyolult. Egy dobozban 50 kártya található, mindegyik előlapján van egy mondat és egy kép, ebből kell kitalálni, mi a háttérben húzódó történet, ami részletesen a kártyák hátoldalán van leírva. A mesélő csak igennel vagy nemmel felelhet a többiek kérdéseire, illetve terelgetheti őket, ha nagyon tévúton járnak. Szuper élmény, amikor mindenki együtt gondolkodik.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.
Fedőnevek
Játékosszám: 2-től bármeddig (8 még optimális, 10 beleférhet)
A Dixithez hasonlóan a Fedőnevek is egy asszociációs játék. Két kémcsapat versenyez egymással azért, hogy riválisaikhoz képest előbb leplezzék le a kódnevek mögött rejlő ügynököket. Az asztalon 25 lap található, mindegyiken egy fedőnév, a kémfőnökök pedig látják, hogy mely ügynökök tartoznak hozzájuk, és melyek a másik csapathoz. Úgy kell saját csapatuknak utalást adniuk, hogy a lehető legtöbb szót tudják kitalálni egy tippből, így beelőzve a konkurenciát - de figyelniük kell arra is, hogy ne a másik csapat ügynökeire, a civilekre, vagy a bérgyilkosra utaljanak! A Fedőnevek négyszemközt neve ellenére ugyancsak játszható több fővel, ez kooperatív, így az asztal két felén ülő játékosok egymást segítik, közös céljuk, hogy az általuk birtokolt, a másik által nem ismert információk segítségével rávezessék a többieket a megoldásra.
Top 10
Játékosszám: 4-9
Komoly esélye van a Top 10-nek arra, hogy elnyerje a rangos német társasjáték-díjátadó, a Spiel Des Jahres egyik díját, már csak ezért is érdemes figyelni rá. A játékmester felolvas egy kérdést vagy mondatot, a többieknek pedig reagálniuk, válaszolniuk kell, de úgy, hogy mindenkinél (a játékmesternél is) található egy 1 és 10 közötti szám, és ez a többiek által nem ismert. A mesélő feladata, hogy sorrendben fordítsa fel a számokat az alapján, hogy a játékosok mit mondanak vagy mit cselekednek. Akinél az egyes van, annak egy adott téma alsó végletére kell utalnia, akinél a tízes, annak a felső végletre, a többieknek pedig az ő számuknak megfelelően. Ha például az a kérdés, hogy ki helyettesíthetné a nyulat a teknős elleni versenyben, a leglassabbtól a leggyorsabbig kell haladni.
Sushi Go Party
Játékosszám: 2-8
A Sushi Gót feljebb már említettük, és a Party változat is ugyanúgy működik, azonban sokkal több változatosságot kínál. Rengeteg különböző ételből állíthatjuk össze az aktuális menüt, és 5 helyett akár 8-an is játszhatják, sőt, egyes kaják csak magasabb játékosszámnál jöhetnek szóba.
Ti mit ajánlanátok még?