Ha nagyobb társas is elfér
Belföldi nyaralások esetén jellemzően vonattal vagy autóval utazunk, és a fenti kitételt ilyenkor nem kell figyelembe vennünk - jöhetnek a nagyobb dobozos játékok is velünk.
Fröccs
Játékosszám: 2-6
Témája ellenére fiatalok is nyugodtan játszhatják, de igazán esti borozások mellett élhetjük át a magyar tervezésű, Hajnóczy Soma által készített Fröccs hangulatát. Ebben a játékosok célja, hogy minél értékesebb fröccsöket keverjenek és adjanak el lapok kijátszásával, valamint megakadályozzák a többieket ezen tervükben például azzal, hogy zsíros kenyérrel itatnak fel egy deci bort, vagy jattolásra késztetik őket - de akár alkudozni is lehet a szivatások elkerülése érdekében. Doboz nélkül egyébként kisebb helyen is elférhet, de ha nem akarjuk, hogy a lapoknak baja essen, jobb, ha dobozban szállítjuk.
Azul
Játékosszám: 2-4
Az Azul játékokban is az a legjobb (nyaralós szempontból), hogy a köveket nem viszi el a szél, bár A királynő kertje esetében, a korábbi részekkel ellentétben a játékostáblák meglehetősen vékonyak, ezeket érdemes lesúlyozni valamivel. Az alapjátékkal biztosra mehetünk: ebben 5x5-ös mozaikot kell építenünk szép, színes csempék megszerzésével és taktikus elhelyezésével, hogy a lehető legtöbb pontot szerezzük a játék végére. Aki Portugália felé veszi az irányt, feltétlenül tuszkolja be.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Pandemic
Játékosszám: 2-4
Az egyik legizgalmasabb kooperatív társasjáték a Pandemic, amiben a játékosok különböző járványügyi szakembereket irányítva küzdenek meg négy, a világot fenyegető vírussal. Amellett, hogy kordában kell tartaniuk a fertőzések terjedését, ki kell fejleszteniük az ellenszereket is. Az alapjáték mellé kimondottan ajánlott a Pengeélen kiegészítő, ami izgalmasabbá teszi a meneteket, de aki még többre vágyik, A laborral és a Szükségállapottal turbózhatja fel. Nyaralásra azonban az alap vagy a kisebb Veszélyzóna - Európa kiadás is elegendő.
Klask
Játékosszám: 2 (4 a Klask 4 esetében)
A Klaskot tényleg nehéz lenne kézipoggyászban feladni, de indokolt a mérete. A játék olyan, mintha egy mini léghoki lenne - mágneses ütőkkel kell a labdát az ellenfél lyukába terelgetnünk, miközben figyelünk arra, hogy védjük a sajátunkat, és a mi ütőnk se essen bele. A feladatot három mágneses golyó is nehezíti, ezek összegyűjtése ugyancsak nem javasolt.
Cascadia vadvilága
Játékosszám: 1-4
A Cascadia az erdőjárók kedvence lehet, még akkor is, ha nem az Egyesült Államok északnyugati részére utaznak. Ebben mindenki saját kis területet építhet erdőkkel, folyókkal, mezőkkel, valamint állatokkal, amiket fa korongok jelképeznek. Taktikusan, az épp aktív pontkártyákat figyelembe véve kell elhelyeznünk élővilágunk elemeit, hogy a végén miénk legyen a legtöbb pontot érő terület. Szintén alkalmas arra, hogy szeles időben játsszuk.
A folytatáshoz lapozz a következő oldalra!