Ha gyerekek is vannak
Megszámlálhatatlan olyan játék van, ami kimondottan gyerekeknek készült, de az alábbi öt inkább olyan, amivel a fiatalok és felnőttek egyaránt jól szórakozhatnak.
Dobble
Játékosszám: 2-8
A Dobble az egyik legismertebb, elsősorban gyerekeket célzó társasjáték, amit már akár 4 éves kortól el lehet kezdeni, és számos különböző játékmódot kínál. Adott számos kör alakú lap, melyeken szimbólumok láthatók, úgy, hogy bármely két lap tartalmazza az ikonok egyikét. A feladat megtalálni a párokat, és a lehető leggyorsabban lecsapni rájuk. Van kimondottan vízpartra szánt, vízálló változata is Dobble Beach vagy Dobble Waterproof néven.
Kingdomino
Játékosszám: 2-4
A Domino alapvető szabályaival talán mindenki tisztában van, így a Kingdomino alapjainak elsajátítása sem lesz nagy kihívás. Királyságokat építünk dominókból, méghozzá úgy, hogy az azonos területtípusokat egymás mellé helyezzük - minél többet kapcsolunk össze, és minél több korona szerepel rajtuk, annál nagyobb pontszám jár értük. Az alapjáték is nagyon könnyen tanulható, mi 8 éves kor felett mindenképp ezt ajánljuk, de van kifejezetten gyerekeknek szóló, 5+-os változata is Dragomino néven. Egyébként a legjobb a Kingdomino Kezdetek, mely három összetettségi szintet kínál, kedvtől és mentális állapottól függően szabhatjuk meg, mennyire szeretnénk bonyolítani.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Kartográfusok
Játékosszám: 1-100
Rajzolgatással a gyerekek is könnyen lefoglalhatók, és a felnőttek számára is tartogat izgalmakat a Kartográfusok. Kártyák által meghatározott formákat és tereptípusokat kell berajzolnunk egy a kezünk alatt formálódó térképre, úgy, hogy az aktuálisan érvényben lévő rendeletek szerint a lehető legmagasabb pontot szerezzük. Mindig szabadon eldönthetjük, melyik formát hova szeretnénk helyezni, így nem lesz két játékos térképe egyforma, továbbá szívathatjuk a többieket szörnyekkel, akiket jobb körbekeríteni, mielőtt értékes pontoktól fosztanak meg minket. Ha filckészleteket is szerzünk mellé, pláne nagy élmény lesz játszani, és gyönyörködhetünk a szép, színes végeredményben.
7 csoda: Építészek
Játékosszám: 2-7
Bár az alap 7 csoda sem kifejezetten bonyolult, az Építészek lényegesen egyszerűbb, pár perc alatt bárki megtanulhatja a működését és a pontszerzés szabályait. Minden játékos 7 ókori csoda egyikét építheti meg, méghozzá úgy, hogy a saját körében választ egyet a tőle balra vagy jobbra lévő pakliból, esetleg a középsőből, majd a húzott lapot maga elé helyezi. Ha összegyűlik kellő mennyiségű egyforma vagy különböző kártya, megépülhet a csoda egy szintje. A játék akkor ér véget, amikor valaki befejezi saját építményét, de nem biztos, hogy ő lesz a győztes, hiszen sokféleképp szerezhetünk győzelmi pontokat.
Ticket to Ride: Európa
Játékosszám: 2-5
Az egyik legjobb családi játék a Ticket to Ride: Európa; nem túl konfrontatív, de azért egy kicsit összeugrasztja a játékosokat, nem túl bonyolult, de teret ad a taktikázásnak is. A játékosok célja, hogy vasúti összeköttetéseket hozzanak létre az általuk felhúzott jegyeken szereplő városok között, lefoglalva ezzel az útvonalakat a többiek elől. Minden sikeres összeköttetés pontot ér, de minden sikertelen pontlevonással jár, így óriási a tét. Az Európa változat az eredetinél annyiban is jobb, hogy városokba telepített állomásokkal más játékosok útvonalait is használhatjuk úgy, mintha a sajátjaink lennének. Létezik belőle gyerekeknek szánt (Az első utazás) és rövidített (New York, London, Amszterdam) változat is, meg rengeteg egyéb variáció, de minden szempontból az Európa lehet a legjobb választás.
A folytatáshoz lapozz a következő oldalra!