Eredetileg 2019-ben összeállított cikkünk szemernyit sem veszített jelentőségéből, ezért kicsit kibővítve idén is megosztjuk veletek.
Manapság a nőnapot alapvetően a kedveskedéssel azonosítjuk, viszont eredendően ez az ünnepnap arról emlékszik meg, ahogy a nők a történelem során újra és újra kiálltak a jogaikért és az egyenlőségükért. Magabiztos és harcias nőkkel nem csak a történelemben találkozhatunk, a videójátékok világában is rengeteg hölgy van, aki inspiráló példakép lehet a modern generáció számára. Összegyűjtöttünk most néhányat azok közül, akik számunkra a legemlékezetesebbek voltak.
Mio Hudson és Zoe Foster (Split Fiction)
A Split Fiction hősnői nem is lehetnének eltérőbb karakterek. Zoe egy életvidám, ugyanakkor naiv figura, Mio pedig nehezen nyílik meg, zárkózott, és a háta közepére sem kívánja a lelkizést. Közös kalandjuk során viszont mégis barátság szövődik a két lány között, az átélt izgalmak hatására pedig nem csak egymást ismerik és szeretik meg jobban, hanem saját magukat is sokkal jobban meg tudják ismerni. Múltjuk sötét foltjainak feltárása semmiképp sem menne a másik segítsége nélkül, így a játék remekül bizonyítja, nem kell az összes démonunkkal egyedül megküzdenünk.
Ginetta Lombardi (Indiana Jones and the Great Circle)
Jóllehet, nem Ginetta "Gina" Lombardi neve szerepel minden idők egyik, ha nem a legjobb Indiana Jones-játéka címében, az alapvetően belsőnézetes akció-kaland legalább annyira a Mussolinivel és fasiszta rendszerével szemben álló oknyomozó újságíró története, mint kedvenc régészprofesszorunké. Az éles eszű és talpraesett Gina egyenrangú partnere Indynek, nem egy alkalommal ő menti meg a biztos haláltól, de ahhoz is remek érzéke van, hogy cukkolja hősünket, akit folyton strambónak, azaz fura srácnak nevez. Szívesen látnánk az esetleges folytatásban éppúgy, mint egy őrá fókuszáló spin-offban vagy DLC-ben.
Shadowheart (Baldur's Gate 3)
Voltaképp a Larian szerepjátékának teljes hölgykoszorúja megérdemelné, hogy szerepeljen ebben az összeállításban, ám mivel más alkotások esetében is megálltunk egyetlen karakternél, így most sem tettünk kivételt, és a románcok legnépszerűbb célpontját, Shadowheartot választottuk. Shaar papnőjéről tudni kell, hogy nem szimpla eye candy karakter, kimondottan érdekes a háttértörténete, amit sokáig homályban tart a játék, emellett pedig gyógyítóként nélkülözhetetlen tagja a Kardparton kalandozó csapatunknak.
Saga Anderson (Alan Wake 2)
Már azzal is meglepett minket a Remedy, hogy több mint egy évtized elteltével rászánta magát az Alan Wake folytatásának elkészítésére, de sikerült fokoznia a döbbenetünket azzal, hogy a címszereplő mellé behozott egy második, ugyanannyira fontos játszható karaktert Saga Anderson, az FBI profilozója személyében. A játékidő felében őt terelgetjük, és rendkívüli képességeit latba vetve próbáljuk felgöngyölíteni a rituális gyilkosságsorozatnak indult, ám idővel egyre kacifántosabbá váló bűnügyet.
Zelda (The Legend of Zelda sorozat)
Természetesen nem maradhatott le a listáról az először 1986-ban megismert Zelda hercegnő, akit azóta is tömegek kevernek össze a The Legend of Zelda széria főhősével, Linkkel. Az elmúlt közel 35 évben a megmentésre szoruló hercegkisasszony életre kelt kliséjétől folyamatosan tolódott Zelda karaktere az erős női protagonista szerepköre felé, egyre fontosabb szereplője lett a történetnek. Ez a 2017-es The Legend of Zelda: Breath of the Wildban csúcsosodott ki, és a 2023-as Tears of the Kingdomban tovább fokozódott.
Ada Wong (Resident Evil 2 remake)
Szinte az egész Resident Evil sorozatban feltűnik itt-ott a szabadúszó ügynök, akibe azonnal szerelmesek lettünk első látásra. A Resident Evil 2-ben Leon véletlenül fut bele a hölgybe (illetve inkább Ada fut bele a kutyával küszködő emberünkbe), és persze mindig elegáns, szexi megjelenése, fanyar, cinikus stílusa megdobogtatja az ember szívét. A Resident Evil 4 remake-ben még több szerep jut neki, és aki nem elégszik meg az alapjátékkal, egy izgalmas DLC-ben átveheti felette az irányítást.
Freya (God of War)
Nyilván nem mehetünk el szó nélkül 2018 egyik legjobb játéka, a God of War mellett sem. Ugyan a többnyire Kratos és fiának történetét követtük, de amikor Freya került a képernyőre, akkor egy pillanat alatt megfeledkeztünk a morcos harcosról. A Ragnarökben aztán hol kedveltük, hol nem, de mint erős női karakter, emlékezetes maradt.
Ellie (The Last of Us)
A The Last of Us az előző generáció egyik legkiválóbb játéka és ez főleg annak köszönhető, hogy a játék két főszereplője két kiválóan megírt karakter. Ellie szinte teljesen egyedül maradt egy kíméletlen világban, így az ő küzdeni akarása kifejezetten inspiráló, különösen a második részben, ahol egyébként más remek női karakterek (Dina, Abby) is szegélyezik útját.
Clementine (The Walking Dead)
Amikor először találkoztunk Clementine-nal, akkor még egészen fiatal volt, viszont a Telltale-féle The Walking Dead harmadik évadában már tinédzserként ismerjük meg. A lány semmit sem vesztett a kitartásából és a fékezhetetlenségéből, és nagy élmény látni, ahogy az első két évad során hozott döntéseink révén ilyen messzire eljutott.
Jade (Beyond Good And Evil)
A Beyond Good And Evil minden bizonnyal a Ubisoft egyik leginkább alulértékelt játéka. A történet helyszínéül szolgáló Hillys rendkívül színes és fantáziadús, Jade-nél pedig nem is találhatnánk alkalmasabb embert a világ felfedezésére.
Aloy (Horizon: Zero Dawn)
Aloy már 2017-es debütálásakor az egyik legkedveltebb női főszereplővé vált, a Horizon: Zero Dawn az utóbbi idők egyik legjobban sikerült akciójátéka, ahogy folytatása, a Forbidden West is. A kitaszított vadásznő története tele van titokzatos rejtélyekkel és izgalmas csatákkal, mi pedig nagyon reméljük, hogy a jövőben lesz még alkalmunk találkozni vele.
Bonnie MacFarlane (Red Dead Redemption)
Azt ugye egy szóval sem említettük, hogy csakis főszereplők lehetnek a listán, ezt figyelembe véve pedig semmiképpen nem maradhat ki Bonnie MacFarlane, a vadnyugat legpimaszabb, legkeményebb nője. Ugyan volt alkalom, amikor meg kellett mentenünk a bajba jutott Bonnie-t, nem feledkezhetünk meg róla, hogy ha ő nincsen, akkor Mr. Marston hajtóvadásza igen hamar véget ért volna.
Sadie Adler (Red Dead Redemption 2)
A listáról nem maradhat le a Rockstar legutóbbi csodájának, a Red Dead Redemption 2-nek egyik női főszereplője, Sadie Adler sem. Eredetileg nem kívánt ő többet a tisztes házaséletnél, de ez hamar megváltozott, amikor az otthonát kirabolták, férjét pedig megölték. Eldobta a tanyasi életet, és a bosszú nevében ragadott pisztolyt, az egyik legkeményebb csaj lett a vadnyugaton.
Meryl Silverburgh (Metal Gear Solid)
Meryl a legelső Metal Gear Solidban még újoncként mutatkozott be, viszont a negyedik részben már tapasztalt, harcedzett katonaként, a saját osztaga élén láthattuk viszont.
Elena Fisher (Uncharted)
Elena Fisher már az Uncharted-sorozat legelső részében is bebizonyította, hogy tudja tartani a lépést Nathan Drake féktelen és őrült kalandjaival, a folytatásokban pedig csak megerősítette bennünk az érzést, hogy igenis ott a helye a legbelevalóbb hősnők között.
A cikk még nem ért véget, lapozz a második oldalra a folytatáshoz!