Hirdetés

10+1 animációs sorozat, ami egészen biztosan kiborít egy csomó embert

|

Összegyűjtöttük azokat az animációs sorozatokat, amik kimaxolják a polgárpukkasztást és semmiben nem hagyják magukat korlátozni a konzervatív ízlés által.

Hirdetés

5. Legyőzhetetlen

Ha rosszmájúak akarunk lenni, akár egy jó adag lustasággal is vádolhatnánk az Amazont, amiért két közönségkedvencet is nagyon hasonló ötletre húztak fel. Persze, amíg A fiúk élőszereplős formátumban dolgozza fel a szuperhősök létezésének sötét oldalát, addig a Legyőzhetetlen rajzolt formában spricceli nem éppen visszafogott mennyiségben a vért a képernyőn, miközben szintén arról szól, hogy a szuperképességektől nem feltétlenül lesz valaki hős.

És ugyan a sztorinak sok ismerős eleme van, meglepetéseket is tartogat (amikbe sajnos könnyű belefutni a neten, szóval óvatosan a Google-özéssel), amik gyakran kapcsolódnak ahhoz is, amiért a Legyőzhetetlen felkerült erre a listára. A családi szitkomokból vagy éppen tinisorozatokból ismerős elemek után ugyanis a legtöbb történetszál egy borzasztóan látványos csatajelenetben csúcsosodik ki, amik közben általában meglátszik, hogy természetfeletti képességek ide vagy oda, még a legkeményebb szuperhősök sem ússzák meg mindenféle brutális sérülések nélkül ezeket a csetepatékat.

A széria egyébként a témaválasztás mellett másik szempontból is duplázásnak számít, hiszen a második olyan sikersorozat is egyben, ami Robert Kirkman képregényén alapul, a dollármilliókat besöprő The Walking Dead után.

Hirdetés

4. Cyberpunk: Edgerunners

Nos, ha van műfaj, ami nem a szép lelkeknek való, az minden bizonnyal a világból végletesen kiábrándult, és így jövőképként egy brutális disztópiát festő cyberpunk. Így nem meglepő, hogy a CD Projekt RED játéka előtörténeteként beharangozott Edgerunners is elsősorban a magasabb ingerküszöbbel rendelkező közönségnek készült. Ebben persze van némi önkritika, hiszen a sorozat a vészjósló jövőkép egyik részeként ábrázolja az élvezetek dekadens hajszolását is.

Ezzel együtt a Studio Trigger alkotása nem spórol például a brutális halálokkal a harci jelenetek közben - sőt, olykor több szögből is megmutatják egymás után a legvéresebb momentumokat. Emellett például a történet szempontjából meghatározó kibernetikus implantátum beültetése közben sem spóroltak az alkotók a képernyőre kerülő vérrel. A korhatáros tartalmakban való elmerüléssel együtt az Edgerunnersben van egy érzelmes, már-már optimista gondolat és néhány kifejezetten emberi pillanat az embertelen mozzanatok tengerében, amiket a kontraszt miatt tudunk igazán értékelni.

3. Archer

Ugyan az Archer egyik fő inspirációjának számító James Bondban is megtalálható sok minden, amitől elkezd felfelé kúszni egy-egy film korhatára, de általában a 007-es sztorik megálltak, mielőtt elérték volna azt a pontot, hogy az esti idősávba száműzzék őket a tévében. Na, ezek azok a tabuk, amiket a paródia készítésekor szándékosan egy csokorba gyűjtöttek az FX sikersorozatának alkotói, és lehetőleg minden egyes alkalommal áthágtak.

Ugyan a képernyőre kerülő tartalmak tekintetében az Archer sok más, a listán szereplő sorozatnak a közelébe sem ér, szóban, és kevésbé botránkoztató megjelenítésben mindent bevetnek a hedonista titkosügynök sztorijának írói, amiből aztán poént lehet kerekíteni. És ugyan a 2009-es premier óta sokak szerint elfáradt a sorozat, az idén nyáron képernyőre kerülő záró évadban is biztosan lesz egy-egy kacagtató pillanat.

Beszélgetnél velünk erről a hírről?

Lennél a GS közösség tagja? Gyere a GS Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal!

2. South Park

Ugyan a kezdetek óta megjelent - leírni is ijesztő - huszonhat évad alatt sokak szerint rengeteget vesztett az éléből a South Park, az tagadhatatlan, hogy a polgárpukkasztó animációs sorozatok egyik úttörőjéről van szó. A közízlést az utóbbi több mint negyed évszázadban sokkolták gyakorlatilag minden létező eszközzel, ami csak elképzelhető: képernyőre vitték Randy talicskában tolt gigantikus heréit, a karácsonyt megtestesítő karakterként ábrázoltak egy darab ürüléket, illetve azt is, ahogy Cartman keze, akit mindenki Jennifer Lopeznek hisz, szerelmeskedik az énekesnő akkori párjával, Ben Affleckkel.

Matt Stone-ról, Tray Parkerről, és kreatív csapatukról viszont ritkán lehet mondani, hogy teljesen öncélúan botránkoztatnák meg, akit csak tudnak, hiszen a sorozat rendkívül gyors munkatempójuknak köszönhetően a való világ rendkívül aktuális történéseire is tudott reagálni. Ezzel pedig a közönség elismerését is kivívták a kacagásuk, és az amerikai televíziózás azon rekordja mellett, hogy elsőként tudtak hétről hétre képernyőre kerülni 17+-os besorolás mellett.

1. A kertvárosi gettó

A lista első helyét Aaron McGruder saját képregénye alapján készült sorozata érdemelte ki azzal, hogy egy látszólag feldolgozhatatlan témát dolgozott fel sikerrel. Az USA-ban talán az egyik legmegosztóbb kérdésnek számító faji együttélés témáját mondjuk McGrudernek sem sikerült úgy képernyőre vinnie, hogy ne utálják meg jó néhányan a négy évad elkészítése alatt, aminek valószínűleg volt köze ahhoz, hogy a nem kevés n-betűs szó közepette nagyjából akinek csak lehetett, beszólt a sorozat. Ezzel együtt mások díjakkal ismerték el, ahogy az animációs sorozatot az amerikai politika, a fekete identitás és viselkedés, vagy épp ideológia elmés megjelenítéseiért. Az pedig valahol külön lenyűgöző, hogy ez a sorozat magyar szinkront is kapott.

A stílusa miatt valószínűleg sokan mondanák A kertvárosi gettóra, hogy "ma már tuti nem készülhetne el", de a sors majdnem rácáfolt erre az elképzelésre. 2019-ben, mikor McGruder az Instagramon kezdte el folytatni régi képregényét, felmerült, hogy a sorozat is egyfajta rebootot, vagy újragondolt változatot kapna az HBO Maxon. A projekt lendülete viszont elfogyott, mielőtt befejezhették volna a munkát az alkotók, pedig például a Rumli Bátyát szinkronizáló Gary Anthony Williams elmondása szerint ő már nyolc epizódnyi felvételt elkészített.

+1: Happy Tree Friends

Több sorozatnál felhoztuk, hogy a megbotránkoztató tartalmakat valamilyen megfontolt okkal viszik képernyőre, vagy legalább valamilyen más érdemmel ellensúlyozzák őket. Ennek az ellenpéldája ennek a listának a plusz tagja, a Happy Tree Friendsről ugyanis nem tudnánk elmondani, mivel teszi jóvá, hogy a részek elején cukinak ábrázolt állatokat aztán brutálisan lemészárolja. 

Ennek ellenére száznál is több epizódot élt meg eddig a széria, aminek a folytatásáról egyelőre nem tudni, de hivatalosan a törléséről sem.

Mi ezeket a sokkoló sorozatokat tartottuk a legemlékezetesebbeknek, de számos klasszikust kellett kihagynunk a kedvükért, a lista tehát teljesen szubjektív, és talán fájdalmasan hiányosnak tűnhet. Írjátok meg kommentben, ti melyik megbotránkoztató animációkat kedvelitek a legjobban, vagy kerülitek messziről!

Oldalak: 1 2

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)