Azul
Akár magunknak, otthonra keresünk játékot, akár ajándékba vinnénk, nem lőhetünk mellé az Azullal, ami nem csak hogy nagyon szép, izgalmas is. Egy közös készletből kell elvennünk csempéket, majd azokat beépíteni saját táblánkra úgy, hogy azok a legtöbb pontot hozzák nekünk. Ez a mechanika köszön vissza a játéksorozat minden további részében (Sintra üvegcsodái, A királyi pavilon, A királyné kertje), de mindegyik csavar annyit a játékmeneten, hogy önmagában is érdekes legyen - viszont épp ebben a sorrendben nehezednek, úgyhogy ajánlott az alappal kezdeni.
Fedőnevek
A Dixithez hasonlóan ez is asszociációs játék, azonban nem képekre, hanem kémekre kell utalnunk (kivéve a Fedőnevek Képekkel változatban, ugye...). Az asztalon 25 lap található, mindegyiken egy-egy szó. Két játékos kémfőnököt alakít, ők látják, hogy mely fedőnevek tartoznak hozzájuk, kik a civilek, a bérgyilkos, és a másik csapat kémei. A többiek a csapataikat alkotják, nekik a főnökük által megadott szó (és az utalt szavak mennyiségét jelölő szám) alapján ki kell találniuk, kik az ő kémeik, ám ha rosszul értelmezik az utalást, azzal a másik csapat sikerét segítik elő.
Ticket to Ride: Európa
Ha van játék, ami azonnal képes leváltani a Monopolyt és más klasszikusokat a családi társasozásnál, az a Ticket to Ride: Európa. A játék elején mindenki jegyeket kap, amik megmutatják, milyen útvonalakat kell kiépíteniük, majd indulhat a színes vonatkártyák gyűjtögetése, a műanyag vonatok lehelyezése, a sínek befoglalása. Alapvetően mindenki a saját feladataira koncentrálhat, de ha valaki épp oda rak vonatokat, ahova mi is akartunk, gyors áttervezésre lehet szükségünk - vagy használhatjuk az alapjátékban nem megtalálható állomásokat, amik a mások által befoglalt utak használatát engedélyezik.
Sushi Go Party!
A Sushi Go alapváltozata is remek, de a Party nem csak a maximális játékosszámot növeli meg, számos variációt is kínál, amiktől hosszútávon izgalmasabb marad a játék. Feladatunk, hogy a kezünkbe kerülő kártyákból mindig a lehető legjobbat választva pontokat gyűjtögessünk, azonban miután kiveszünk egyet, a paklit tovább kell adnunk, és nem tudhatjuk, mit fogunk kapni - kockázatot kell vállalnunk, de ez gyakran kifizetődik.
7 Csoda
Kevés játék kap annyi díjat, mint a 7 Csoda, és ugyan alapvetően ráncolhatnánk a szemöldökünket, ha valamit ennyire sokan dicsérnek a szakmában, ez megérdemelt minden elismerést. A Sushi Góhoz hasonlóan ez is draftolós, ugyanúgy adogatjuk a kártyákat, de itt nem ételeket gyűjtögetünk, hanem birodalmunkat építgetjük, és csodákat emelünk fel. Eldönthetjük, hogy a dicsőséget a tudomány, a nyers erőszak, vagy a kereskedelem útján szeretnénk megszerezni, de azért nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy játékostársaink mit cselekednek. Kétfős változata, a 7 Csoda: Párbaj az egyik legjobb páros játék, ha kimondottan ilyet kerestek, nem lőhettek mellé.
Ti mit ajánlanátok még?