Ha így megy tovább, a ZeniMax néhány éven belül az iparág meghatározó szereplői közé emelkedik, olyan kiadók társaságába, mint az Activision, az Electronic Arts, vagy az Ubisoft.
Az 1999-ben alapított ZeniMax Media már fennállása első évében megvásárolta az Elder Scrolls szériát jegyző Bethesda Softworks-t. Azóta pedig csak tovább gyarapodott, nem csupán stúdiókat (id Software 2009-ben, Arkane Studios 2010-ben) vásárolt fel, hanem komoly franchise-ok jogait is megszerezte (Fallout 2004-ben és Prey 2009-ben).
Az eddig is ütős portfóliót erősíti majd az első és második hallásra is ismeretlen Tango Gameworks, Machinegames stúdiók kettőse. Előbbire még október 28-án tette rá a kezét a Zenimax. A tokiói stúdió legnagyobb erőssége a kreatív vezető személye, bizonyos Shinji Mikami, aki a Resident Evil és Devil May Cry szellemi atyjaként ismert.
A második, november 5-i szerzemény a svéd Machinegames. Hét alapító tagja a Starbreeze-t hagyta ott az önmegvalósítás reményében, s korábban olyan játékokon dolgozott, mint a Darkness, vagy a Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.