Az internet például azért jó, mert mindenki szabadon elmondhatja a véleményét, csak az a baj, hogy néhányan nem a megfelelő stílusban teszik ezt.
Az anonim kommentelés lehetősége nagy hatalom, amivel sajnos rengetegen visszaélnek, és egy harmincmilliós csatornánál már nem a trollok jelentik a legnagyobb problémát. PewDiePie, az egyik legnépszerűbb youtuber videóban jelentette be, hogy örökre letiltja a hozzászólásokat. „Megnéztem a kommenteket, és főleg spamek, önmagukat hirdető emberek, provokálók és olyanok vannak, akik ezekre a provokálásokra válaszolnak, nekem ezek semmit nem jelentenek. Nem érdekel. Nem akarom látni.”
„Próbáltam megoldást találni, reménykedtem, hogy jobb lesz, reméltem a YouTube kitalál valamit, de nem, úgyhogy elegem van.” - mondta. Ugyanakkor fontosnak tartja a nézőkkel való kapcsolattartást, a Twittert és a Redditet ajánlja alternatívaként. Meg tudjuk érteni.
Mostanában egyre komolyabb problémát jelent az online közösségekben az a hangos kisebbség, aki inkább rombol, minthogy építene. Nemrégiben számoltunk be arról a kezdeményezésről, ami igyekszik elejét venni a gyűlölködésnek, és ami mögé mostanra több mint ezer játékfejlesztő, kiadó és szakmabeli állt be. PewDiePie, akit ugyan lehet nem szeretni, de a játékvilágra való hatása megkérdőjelezhetetlen, csak egy példa a sok közül, akinek komoly problémát okoz a közösség azon része, aki pusztán rossz szándékból vagy nyereségvágyból csatlakozott a többiekhez.