Többérmés blokkok a Super Mario Bros.-ban
Nem kell tapasztalt Super Mario-játékosnak lenni, hogy tudjuk, azokat a blokkokat, amik téglás mintájúak, de ütés után nem törnek szét, érdemes többször is megütni, sőt a lehető leggyorsabban pattogni alattuk. Ezek ugyanis egynél több érmét tartalmaznak, és úgy tudjuk kiszedni a maximumot, ha nem lazsálunk. Ez sem volt szándékos, minden kockában csak egy érmének kellett volna lennie, és egy programozó ki is javította a hibát, de amikor a dizájnerek értesültek róla, visszarakatták, mint funkciót.
Kém a Team Fortress 2-ben
A Team Fortress 2 minden egyes karaktere emlékezetes és szórakoztató valamiért, de az egyik legkülönlegesebb a kém, aki képes az ellenfél csapat egy tagjának álcázni magát, és észrevétlenül elvegyülni. Az ötletet az adta, hogy az első, még Quake modként megszületett játékban egy hiba miatt a játékosok neve nem mindig a megfelelő színben jelent meg, így előfordult, hogy az ellenséges csapathoz tartozónak hihették a játékosok saját társukat.
Kombók a verekedős játékokban
Lehet, hogy egészen mások lennének most a verekedős játékok, ha a Street Fighter II programozói nem hibáznak. (Valószínűleg azért felfedezték volna a fejlesztők, hogy a kombók jelentik a jövőt, de lehet, hogy csak később.)
Az történt ugyanis, hogy miután könnyebbé akarták tenni a speciális mozdulatok végrehajtását, véletlenül engedélyezték, hogy a normál támadások közben is lehessen azokat használni, így az ellenfélnek esélye sem maradt összeszedni magát. A Super Street Fighter II-ben már tudatosan szerepeltek kombók, azóta hivatalosan is részei nemcsak a Street Fighter sorozat egyes epizódjainak, de más szériák tagjainak is.
Így születtek meg a Devil May Cry alapjai
Amikor Hideki Kamiya elkezdett a Devil May Cry-on dolgozni, még nem tudta, hogy nem a Resident Evil 4 lesz belőle. Azt a feladatot kapta, hogy egy új Resident Evilt csináljon PlayStation 2-re, de annyira másképp képzelte el a sorozat jövőjét, hogy a Capcom úgy döntött, a játékot inkább leválasztják, és saját lábára állítják.
Egyik ikonikus eleme, hogy az ellenfeleket a levegőben is püfölhetjük. Ez onnan ered, hogy amikor az Onimusha: Warlordsot kipróbálta, Kamiya észrevette, hogy egy hiba miatt azok az ellenfelek, akiket folyamatosan gyepál a játékos, a levegőben maradtak. Ezt végül át is vették, és azóta is a DMC-játékok elengedhetetlen eleme.
Lennél a GS közösség tagja? Gyere a GS Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal!
World of Warcraft - Corrupted Blood
Ez a hiba egy kicsit más, mint a többi, mert nem a játékot tette könnyebbé, hanem... nos, a járványok működésének megértését. A World of Warcraftba 2005-ben bekerült Zul'Gurub raid utolsó főellensége, Hakkar a Corrupted Blood debuffot küldte rá a játékosokra, melynek pár másodpercig kellett volna hatnia, és a raidben részt vevő, egymáshoz közel kerülő karaktereket fertőzte tovább. Egy hiba miatt viszont átterjedt petekre és minionokra is, akiken a raidből való távozás után is rajta maradt, így a fertőzés szörnyű pusztításba kezdett: könnyedén megölte az alacsony szintű játékosokat, megfertőzte az NPC-ket (megölni nem tudta, de hordozóvá tette őket), és mindenkit, aki túl közel került egy fertőzötthöz.
A városok kiürültek, mindenki vidékre menekült, és miközben a healerek felajánlották a segítségüket, olyanok is voltak, akik bioterroristaként a vírus oldalára álltak. A járvány nagyjából egy hétig tartott, elszállt, miután a Blizzard megakadályozta, hogy a debuffot a petek is elkapják.
Ami külön érdekes, hogy tudományos körökben is felfigyeltek az eseményre, a világ számos kutatója gondolta úgy, hogy a szerepjátékok segítségével könnyedén modellezhető a fertőzések terjedése, működése. Az amerikai járványügyi központ, a CDC statisztikákat kért a Blizzardtól, de a csapat sajnos nem tudott segíteni, mivel eleve egy hiba miatt alakult ki ez a helyzet. Felemlegették a koronavírus kapcsán is.
Ti tudtok még olyat, ami illene a listára?