Amikor 1999 áprilisában rácsodálkozott a világ a Pumpkin Studios valósidejű stratégiai játékára, még önálló entitásként létezett az Eidos Interactive (mellesleg épp ez a kiadó gondozta), a Steamről pedig legfeljebb a gőzhajók és a gőzmozdonyok juthattak az ember eszébe. Most viszont itt a remek alkalom, hogy kibővítsük játéktörténeti ismereteinket, vagy épp nosztalgiázzunk egy jót, és elmerüljünk a régi idők bódító emlékforgatagában, amikor ha nem is volt feltétlenül minden jobb, az RTS-ek összehasonlíthatatlanul nagyobb népszerűségnek örvendtek.
A Warzone 2100 a műfaj korai 3D-s darabjai közé tartozik, ennélfogva már a maga idejében sem pályázhatott szépségdíjra, de ezt a deficitjét képes volt erényeivel ellensúlyozni. Példának okáért a testreszabható egységek (cserélhető volt a váz, a hajtómű és a löveg) akkoriban ritkaságszámba mentek. Továbbá az sem volt feltétlenül jellemző a rivális RTS-ekre, hogy radarokkal és más érzékelőkkel deríthettük fel a terepet, mielőtt koncentrált ágyútűzzel megsemmisítettük volna a célpontot. Akinek sikerült semlegesítenie ellenfele tüzérségét, már szinte a markában érezhette a győzelmet.
Az eredeti fejlesztők 2004-ben mindenki számára hozzáférhetővé tették a játék forráskódját, így azt a mai napig életben tartotta rajongói közössége. Most pedig már Steamen is ingyen hozzáférhetünk, tehát egy fillérünkbe sem kerül, hogy végigjátsszuk a 21. századi nukleáris holokausztból magához térő emberi civilizáció történetét megéneklő kampányt, illetve belevessünk magunkat a skirmish és többjátékos módok bármelyikébe.
Az ingyenes Warzone 2100-at innen tölthetitek le. Ti kipróbáljátok?