Grand Theft Auto-sorozat
Azoknak, akik még a megjelenésük idején élték át az első 3D-s GTA-kat, talán még ma is kicsit hihetetlen, hogy már egy szimpla mobil is megbirkózik ezekkel a játékokkal. Ettől persze még ez a helyzet, sőt: a Rockstar nem csak a GTA III-Vice City-San Andreas aranytriót portolta Androidra és iOS-re, de még a Nintendo DS-re és PSP-re megjelent spin-off Chinatown Warst, valamint a PSP-s/PS2-es Liberty City Storiest is.
Neverwinter Nights
A 2002-es Neverwinter Nights az Obsidiannel közösködő BioWare visszatérése volt a Dungeons & Dragons világához, ám a Baldur's Gate izometrikus látványát elhagyva ez a kaland már 3D-ben pompázott. A dicséretek sorát besöprő RPG 2018-ban kapta meg az Enhanced Edition alcímű ráncfelvarrását, ami még abban az évben beköszönt Androidra is, míg iOS-re csak tavaly tették elérhetővé.
Star Wars: Knights of the Old Republic I-II
A 2003 nyarán megjelent Knights of the Old Republic kapcsán talán elég annyit írnunk, hogy nem véletlenül tartjuk minden idők legjobb Star Wars-játékának a BioWare döntésközpontú RPG-jét. Akinek kimaradt, az az Aspyr Media gondozásában portolt mobilos kiadásokkal (Android, iOS) is bepótolhatja, akár a hasonlóan zseniális második rész résszel együtt.
ROME: Total War
A Total War-széria most épp a Warhammer univerzummal kísérletezik, Androidon és iOS-en viszont a sorozat talán legjobb darabjával, a 2004-es ROME-mal nosztalgiázhatunk. A Feral Interactive-nak hála ráadásul a Római Birodalom végnapjait megéneklő Barbarian Invasiont, valamint a Nagy Sándorra fókuszáló Alexander kiegészítőt is behúzhatjuk hozzá.
The Bard's Tale
A The Bard's Tale-játékok története egészen 1985-ig nyúlik vissza, de sokan vannak, akik a körökre osztott műfajt és a belső nézetet elhagyó 2004-es epizóddal ismerték meg a szériát. A 3D-s akció-RPG erőssége a zsánertől szokatlan remek humor, egyedi hangulata miatt mindenképp megér egy próbát akár Androidon, akár iOS-en.
Lego Star Wars: The Complete Saga
2005-ben új korszak nyílt a Lego-játékok történetében, a Traveller's Tales kockás Star Wars-feldolgozása ugyanis olyan sikeres receptnek bizonyult, hogy azóta is ontják magukból a változatos témájú klónjait. Ezek közül többet gyűrhetünk akár telefonon is, de a legjobb ajánlat talán még mindig az előzményfilmeket és klasszikus trilógiát is tartalmazó Lego Star Wars: The Complete Saga, Androidon és iOS-en egyaránt.
Jade Empire
Csupán néhány hónappal az Xbox 360 rajtja előtt az első Xbox még kapott egy ütős exkluzívot a BioWare-től, melynek világát az ókori Kína ihlette. A stúdió ekkor épp a KOTOR és a Mass Effect között volt, tehát nem túlzás azt mondani, hogy a Jade Empire a legendás csapat csúcsformájának terméke, ami meg is látszik a végeredményen. Ezért is sajnáljuk, hogy mobilon már csak iOS-en érhető el.
Company of Heroes
A Relic Entertainment 2006-os remekműve az egyik legjobban sikerült második világháborús RTS. A Company of Heroest a mesterien szőtt kampány és a Havoc motor tette felejthetetlenné, amivel a valósághű fizika is megjelenhetett a játékmenetben. A Feral Interactive 2020-ban jelentkezett az iPades feldolgozásával, majd néhány hónappal később a mobilos portok is elérhetővé váltak. Az irányítás kis képernyőn sem gond, köszönhetően az új Command Wheel UI-nak.
Titan Quest
A 2006 nyarán megjelent Titan Quest ugyan nem forradalmasította a felülnézetes akció-RPG-k zsánerét, de a görög, egyiptomi és kínai mitológiába helyezett világával sikerült kiemelkednie a Diablo-klónok sorából. Ezért is kaphatott tíz évvel később androidos és iOS-es verziót, amihez néhány hónapja a teljesebb Legendary Edition is befutott.
A cikk még nem ért véget, lapozz a harmadik oldalra!