Nem egy bothani kém halt meg ezekért az információkért... A Nemzetek Tanácsa nevű csoportosulás létrehozza az XCOM csapatot, azaz az Extraterrestrial Combat Unitot, az emberiség történetének legdurvább tudományos és katonai egységét, hogy az emberiségnek legyen esélye a bolygóra támadó idegenekkel szemben. A játékos feladata, hogy az XCOM parancsnokaként koordinálja és megvívja ezeket a harcokat a nem idevalósiak ellen. Menni fog?
Az XCOM sorozat történelme már több évtizeden átível, de az Enemy Unknownnak sikerült az, ami csak kevés rebootnak: sikeresen ültetett át a modern korba egy klasszikus játékot. Nem sok ilyen jut most eszünkbe hirtelen, igaz? No meg olyan móka sem, ami 30-40 órán keresztül képes lekötni minket, pedig az Enemy Unknown mindezeknek a kritériumoknak megfelel. Ja és ha még ez sem lenne elég, Mr. Fusion és az ·f·i· csoport jóvoltából magyar felirattal izgulhatjuk végig a bolygónkért folyó ádáz harcot, melyben négyféle küldetést teljesíthetünk: emberrablást, ufó-zaklatást, terrormissziót és mentőakciót.
A játékmenet gerince körökre osztott stratégiázásból áll, ahol egy csapatot kell az idegenek ellen vezetnünk, az összecsapások közben pedig az XCOM parancsnokságot fejleszthetjük, hogy még hatékonyabb rajtaütéseket tudjunk kivitelezni. Az Enemy Unknown a stratégiai játékosokon túl a gondolkozósabb akció kedvelőinek is jó választás, mivel nem csak madártávlatból, hanem bezoomolva, testközelből is végigizgulhatjuk a harcokat. Csak aztán vigyázzunk, nehogy lelőjük saját bajtársunkat. Ezek az ufók képesek a telepatikus befolyásolásra is...
De legalább a gépünket nem befolyásolhatják, a játékhoz ugyanis elég egy Win Vista, egy kétmagos 2 GHz-es proci, 2GB RAM, egy GeForce 8600 GT/Radeon HD 2600 XT és 20GB szabad hely, raadásul külön jó hír, hogy a Windowsosok mellett a Mac-esek és Linuxosok is játszhatnak vele (a további gépigényeket az XCOM: Enemy Unknown Steam oldalán találjátok)! A játék aktiválásának menete a szokásos: újság/kód -> GameStar Plusz -> februári lapszám -> Teljes játék/Aktiválás -> a kapott kóddal irány a Steam alkalmazás -> Játékok/Termék aktiválása a Steamen menüpont -> aktiválás és letöltés. A telepítés után, de még az indítás előtt pedig érdemes ellátogatni a GS Plusz Magyarítások menüpontjára is, ahol megtaláljátok a játék fordítását. Kellemes szórakozást!
A GameStar magazin 2015/02-es számát február 20-tól, azaz jövő hét péntektől keressétek az újságárusoknál!