Néhány hónappal ezelőtt a kínai kormány bejelentette, hogy egy törvényben szabályozzák a kiskorúak napi játékidejét annak érdekében, hogy így vegyék fel a harcot a játékfüggőség kialakulásával. Bár ezen a ponton még nem lehet megállapítani, hogy ez mire elég, most úgy tűnik, hogy Japán egyik prefektúrájának vezetősége is ebben látja a megoldást.
A Kansai régióban található Kagawa prefektúra kormánya nemrég megszavazott egy törvényt, amely szerint a fiatalkorúak (tehát a 18 év alattiak) legfeljebb napi egy órát tölthetnek játékokkal (hétvégékén ez a korlát másfél órára nő meg), valamint csak este tízig használhatják az okostelefonokat.
Felmerülhet a kérdés, hogy a hivatalos szervek mégis hogyan fogják ellenőrizni ennek a törvénynek a betartását, a válasz pedig rettentően egyszerű: majd a szülők kitalálják. Ez a probléma a törvény megvitatása során is felmerült, ugyanis sokan úgy gondolták, hogy egy ilyen törvény csak cserben hagyja azokat a családokat, ahol valódi probléma van a függőséggel.
A törvény támogatói szerint kikérték a polgárok véleményét a javaslattal kapcsolatban, a gyűléseken ezeknek csak egy összegzését tárták a tanácstagok elé, ami Kagawa egyik egyetemének jogi professzora szerint egyrészt bizalmatlanságot ébreszthet a törvénnyel szemben, másrészt pont a lényegét veszti el a közvéleménykutatás ezzel.
A törvény április 1-től lép életbe, mi pedig kíváncsian várjuk, hogy ez valóban segít-e majd megelőzni a problémát, már csak azért is, mert korábbi kutatások alapján a játékfüggőség háttere sokkal összetettebb, mint azt elsőre gondolnánk.