Nincs még tíz napja, hogy hosszúra nyúlt fejlesztési ciklust követően megjelent Androidra, iOS-re, valamint PC-re (igaz, csak bétaként) a bejelentésekor sokat szidott Diablo Immortal. A 2000-es Diablo II, valamint a 2012-es Diablo III cselekményét összekötő mobilos spin-off megítélése mostanra valamelyest javult. Ez nem utolsósorban annak köszönhető, hogy a játékélményt tényleg ügyesen szabta a mobileszközök adottságaira a Blizzard és a NetEase párosa.
Más kérdés, hogy a rettenetesen túltolt mikrotranzakciós lehetőségek sokak kedvét elvehetik attól, hogy a casual szintnél mélyebben is elmerüljenek a játékban. Ha még nem kerítettetek rá sort, olvassátok el tesztünket, amely részletesen kibontja a Diablo Immortal pozitívumait és negatívumait.
A játékot érintő kritikák dacára sincs egyelőre miért aggódnia a Blizzardnak, mert a Diablo Immortal lendületesebben kezdett, mint bármelyik korábbi Diablo, azaz valószínűleg hamar megtérülnek majd a fejlesztés költségei.
Shoutout to the heroes of Sanctuary.
— Diablo Immortal (@DiabloImmortal) June 10, 2022
In just one week, Diablo Immortal is the biggest launch in franchise history.
Thanks for slaying with us. 🔥 pic.twitter.com/r561EY5u8b
Mint azt a stúdió a Twitteren közzétette, már az első héten 10 millióan installálták fel a játékot, és ez a szám gyaníthatóan növekedni fog még egy darabig, miután ingyenesen játszható. Persze ezzel együtt sem bánnánk, ha a Blizzard nemcsak a bálnáktól származó bevételt számolgatná, hanem meghallgatná a monetizációs praktikák miatt csalódott rajongók panaszát is, és egy etikusabb módját választaná annak, hogy pénzköltésre ösztönözze őket.
Lennél a GS közösség tagja? Gyere a GS Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal!