A koreaiak furcsa népek - Starcraftot közvetítenek a tévében, náluk van a leggyorsabb internet a világon és egyébként is érthetetlen nyelven gagyognak. Azonban vannak ott okos népek, nem is kevesen. Például azok, akik rájöttek, hogyan lehet egy BIOS trükk segítségével a 3 magos AMD procik negyedik, kikapcsolt magját bekapcsolni. Sőt, ugyanez a trükk alkalmazható egy 2 magos AMD tipusra is.
Figyelem! A negyedik mag esetleges rossz működéséből következő rendszer-instabilitásért felelősséget nem vállalunk!
A helyzet az, hogy az esetek egy részében a negyedik mag számunkra tökéletesen fog működni - lévén a "hibássága" esetleg marginális, vagy csak ritka esetekben jön elő. Lássuk tehát hogyan működik az egyszerű trükk (Figyelem! Csak saját felelősségre!)
Lépjünk be számítógépünk BIOS-ába. Aki nem tudja, hogy kell, az ne is próbálkozzon tovább... A BIOS-ban keressük meg az Advanced Clock Calibration funkciót és állítsuk AUTO-ra. Ennek hatására több rendszer képes lesz használni az egyébként kikapcsolt negyedik magot. A csalás azért működhet, mert az AMD úgy tervezte meg a 3 magos procit, hogy eleve tudták, az egy k10 architektúrájú négy magos proci lesz, egy kikapcsolt maggal. S mivel a BIOS kóderek slendriánul végezték a munkájukat, így lehetséges a kikapcsolt magot újra bekapcsolni. Egyes hírek szerint az Athlon X2 7750 Black Editionben (ami kétmagos proci) két plusz magot sikerült ezzel a módszerrel bekapcsolni. Lehet próbálkozni! figyelem: akinek NEM ilyen kétmagos AMD procija van, annak nem fog működni a trükk, jelenlegi ismereteink szerint csak az Athlon X2 7750 Black Edition trükközhető meg.
Persze azt ne feledjük, hogy nem véletlenül vannak a negyedik magok kikapcsolva - stabilitási, kompatibilitási gondok léphetnek fel. Amennyiben így járunk, a BIOSban egyszerűen állítsuk vissza az Advanced Clock Calibration opciót Default értékre és visszaáll minden.
Felhívjuk a próbálkozók figyelmét, hogy információink szerint a trükk csak AMD 790GX+SB750 vagy AMD 790FX+SB750 chipsetekkel működik...
Még egyszer felhívjuk mindenki figyelmét, hogy a fent említett trükk NEM minden rendszeren működik és használata stabilitási problémákat okozhat, így csak azok próbálják ki, akik nem félnek ilyesmitől/jól értenek a gépükhöz. És csakis saját felelősségre!
Kommentekbe várjuk a sikeres/sikertelen kisérletek hírét!