Ma már sokaknál reflexszé vált, hogy ha megéheznek, a hűtő nyitogatása helyett ellátogatnak a NetPincérre, és kis idő elteltével már fogyaszthatják is a jobbnál jobb kajákat. Az online ételrendelős szolgáltatás ötlete a Kinizsi-kollégium két lelkes diákjának, Perger Péternek és Csontos Zoltánnak fejéből pattant ki még 1999-ben, akkor, amikor az internet még messze nem volt annyira elterjedt és könnyen hozzáférhető, mint ma.
1999. március 19-én viszont így is elstartolt a NetPincér (ami majdnem a sültgalamb.hu nevet kapta, mindenki maga döntse el, így jártunk-e jobban), mely korábban még kollégistákat és a netet jól ismerő felhasználókat célzott, de ettől a naptól kezdve országos lefedettségű szolgáltatássá vált, sőt, a 2000-es évek elején már a nemzetközi terjeszkedés is megindult. Eleinte a saját futárokkal rendelkező éttermek kerülhettek fel a közös platformra, aztán egyre bővült és fejlődött, míg végül elérte mai formáját.
Miért pont foodpanda?
Azok, akik tapasztalt NetPincérezők, már egy ideje készülhettek a változásra. 2016-ban új tulajdonoshoz került a magyar vállalkozás, a világ több országában is jól ismert Delivery Hero csoporthoz, mely a foodpandát is tulajdonolja. A foodpanda ázsiai országok mellett például Németországban is működik, a Delivery Hero pedig Szerbiában, Horvátországban, és számos egyéb területen aktív.
Azzal, hogy a NetPincér a Delivery Hero csoport része lett, számos fejlesztés zöld utat kaphatott, így elérhetővé vált a NetPincér GO, az elviteles rendelés lehetősége, megjelentek az üzletek, megújult a weboldal és a mobilapp, elstartolt egy hűségprogram, jótékonykodási lehetőségek jelentek meg, és újabb együttműködések születhettek - például a GameStar Gamer Ellátó rovata, ahol nem csak a NetPincér újdonságairól értesülhettek az olvasók, de olvashatták futárok sztorijait, megismerhették a legjobb videojátékos kajákat, vagy épp a legjobb kajás játékokat.
Mi változott, mit kell tennem?
Lényegében a felhasználóknak semmi feladata nincs azon túl, hogy frissítik az alkalmazást, és elkezdik megszokni, hogy netpincer.hu helyett a foodpanda.hu webcímet írják be. A weboldal és az app, illetve minden, most működő szolgáltatás marad, csak a dizájn változik, sőt, új fejlesztések jönnek, minek köszönhetően a NetPincér marketből panda marketté alakuló szolgáltatás országos terjeszkedése felgyorsul, több kényelmi funkciót vezetnek be, a magyar app használható lesz külföldön is, és növekszik mind a központban dolgozók, mind a futárpartnerek száma, hogy a fejlődés soha ne álljon meg.
Ha megéheztél, irány a foodpanda, nézz körül az éttermek között, lepd meg magad valami finommal!