Hirdetés

End of Nations - kipróbáltuk Londonban

|

Február közepén Londonban jártunk, ahol a Trion megmutatta nekünk, mivel készülnek az idei évre.

Hirdetés

Sokat hallhattunk mostanában az End of Nations-ről, mely a Rift-et is jegyző TRION műhelyében készül. Az úgynevezett MMORTS kategóriába eső darab igazán üde színfolt lehet az utóbbi években kissé elfeledett stratégiai sivatagban.

Az annak idején a Command and Conquer-t is hegesztő srácokból összeállt Petroglyph nagy fába vágta a fejszéjét, mivel két teljesen különböző stílust próbált összegyúrni. Ha MMO-król (Massively Multiplayer Online) beszélünk, mindenki RPG-re gondol azonnal (lásd.: WoW, SWTOR, Rift), holott a masszívan többjátékos mivoltot más műfajra is rá lehet húzni. Pontosan ez a szituáció most is, mivel a készülő RTS (valós idejű stratégia) teljesen új irányba tereli a klikkhuszárokat.

Az első, és legfontosabb információ a játék mechanizmust, és a pénzügyi hátteret tekintve, hogy egy ingyenesen játszható alkotásról van szó. Ez MMO-k esetében manapság egyre gyakoribb jelenség, mivel a havidíjas modell sokak számára egyenlőt jelentett a bukással. Az, hogy Free-to-Play egy játék, nem jelenti azt, hogy nem bizonyos dolgokért nem kell fizetnünk. Legtöbbször fontos elemekért kérnék valós pénzt – tárgyakért, a játékot befolyásoló fejlesztésekért, vagy akár játékbeli valutáért. A márciusi GameStar-ban megjelenő írásunkban egy rövid interjú is lesz, ahonnan többek között az is kiderül, hogy ezt a Trion miként fogja mellőzni. Nem kell viszont attól félni, hogy hátránnyal indul az, aki nem fizet – a központi elemek ugyanis mindenki számára szabadok. Pénzért csupán skineket, más modelleket, és hasonló, kozmetikai mizériákat szerezhetünk be.

No de mi is a játék lényege? Sajnos túl sokat nem játszhattunk az End of Nations-zel, mivel még erősen alfa állapotban van a játék, de az már látszódott, hogy gigantikus csatákat vívhatunk. Akár 56 játékos is terelgetheti egységeit a hatalmas pályákon, melyeket az alkotás kínál. Mi 4v4 csatákat vívtunk, ahol mindenki megadott resource-nyi unittal operálhatott. A játék ebben az úgynevezett Domination módban addig tart, amíg az egyik csapat el nem éri a kitűzött mennyiségű pontot. Ezeket a pontokat akkor kapjuk, ha a pályán elhelyezett Victory spotokat elfoglaljuk. Fontos viszont a resource pontokra is figyelni, ugyanis azon múlik, hogy mikor és mennyi egységet hívhatunk le. Egységeinket ugyanis nem termeljük, hanem lehívjuk, egy maximális resource pont értékében. Ha elpusztul például egy tankunk, akkor hívhatunk le helyette másikat, ha közben visszatöltődött elegendő resource pontunk. Hogy ezek a pontok gyorsabban jöjjenek, a Victory spotok mellett Resource bázisokat is el kell foglalnunk. Fontos tehát, hogy a csapat egyes tagjai a Victory, míg másik tagjai a Resource pontok kollektálására fókuszáljon.

A csaták monumentalitása magáért beszél, hisz 8 ember nem kevés egysége csaphat össze egyszerre – ám ezen játékosok száma a végleges változatban, mint már említettük, több mint 50 lesz.

Egy másik, általunk kipróbálható játékmód egy Last Man Standing típusú 1v1 volt, ahol nem közvetlenül harcolnak az ellenfelek. A pálya két szélén elhelyezkedő játékosok el vannak egymástól zárva, miközben a hullámokban érkező AI ellenfeleket kell levadászniuk. A játék célja a túlélés, vagyis aki tovább bírja a támadást, az nyer. A csata pikantériája, hogy eközben tudjuk ellenfelünket zavarni, mindenféle bombázással, és hasonlókkal, így több dologra is figyelnünk kell egyszerre.

További részleteket a GameStar márciusi számából tudhattok meg, ami olyan jó lesz, hogy mi is alig merünk róla beszélni.

 

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)