Szerencsére lecsengett már az a pokoli időszak, amikor két nap alatt összerakott, csak félig-meddig működőképes "szimulátorok" árasztották el a Steamet, melyek poénnak jók voltak, de játéknak már kevésbé. Elég volt nekünk a Goat Simulator, ami április elejei tréfának indult, de végül akkora siker lett, hogy hamarosan érkezik a második rész - a fejlesztőktől nem meglepő húzásként Goat Simulator 3 néven.
Erre a listára kimondottan olyan játékokat gyűjtöttünk össze, amikkel valamilyen szakma képviselőjének helyébe képzelhetjük magunkat, van bennük valamennyi realizmus, mégis vagy szórakoztatóak, vagy legalább pihentetőek. Mókás persze a Surgeon Simulator és a Goat Simulator is, de aki ismeri őket, tudja, hogy ezeket szimulátornak nevezni óriási nagyvonalúság. Versenyjátékokkal egy külön listát is megtölthetnénk, ezért ezeket kihagytuk a felsorolásból, van azonban sok minden más, lássuk is.
Farming Simulator
Az egyik legismertebb szimulátorszéria a Farming Simulator, ami 2008 óta többé-kevésbé évente bővül új résszel, hol mobilon, hol PC-n és konzolokon. Pihentető különböző, licencelt mezőgazdasági gépeket vezetni a világ más-más tájain, növényekkel és állatokkal foglalkozni, szembenézni az évszakonként eltérő kihívásokkal. A hivatalos kiegészítők mellett a közösség által készített modok is színesítik a farmgazdálkodást, aki pedig a lehető legjobb élményre vágyik, a Logitech kimondottan a játékhoz készített szettjét hívhatja segítségül.
Bridge Constructor Portal
A Bridge Constructor sorozat részei eleve mindig nagyon szórakoztatóak: úgy kell bennük minden fizikai ismeretünk felhasználásával, a rendelkezésünkre álló nyersanyagokból hidakat építenünk, hogy azok ne omoljanak össze a terhelés alatt. Számos különböző változat készült belőle, van, ami középkori, és olyan is, amit a The Walking Dead szériával vegyítettek, de mind közül a legszórakoztatóbb a Bridge Constructor Portal, mely egyszerre ügyességi és logikai játék, nagyon jól működik a hídépítés és a portálok ötvözése.
PowerWash Simulator
Nemrégiben tarolt végig a játékosközösségen a PowerWash Simulator. A magas nyomású mosóval való takarításnak már korábban is sok rajongója volt, mivel egyszerűen megnyugtató, kielégítő látni, ahogy a vízsugár hatására a legdurvább mocsok is eltűnik, és a fal- és padlófelületek olyanok lesznek, mint új korukban. A játékban nekünk is a takarítás a feladatunk, különböző helyszíneken kell tisztogatnunk, mindig jól megválasztva a vízsugár erősségét, valamint a takarítószereket. Van, aki inkább idegesítőnek találhatja, de könnyen átveheti az irányítást azok élete felett, akik rá tudnak hangolódni, és szeretnének valami olyannal játszani, ami tényleg nem igényel sok agymunkát.
Cities: Skylines
Azután, hogy megjelent a Cities: Skylines, el is felejtettük a SimCity sorozatot. A Colossal Order megmutatta, hogyan lehet a városépítés és -menedzselés élményét a lehető legjobban tálalni, és az elmúlt hét évben rengeteg DLC-vel szolgált, amikkel még több lehetőséget érhetünk el - nem beszélve a számtalan modról. Feladatunk, hogy a lehető legtökéletesebben működő városokat húzzunk fel, amikben a lakók boldogan élnek, a rendszer minden eleme a helyén van, kifogástalan a közlekedés, az áram- és vízellátás, az egészségügy és az oktatás is.
PC Building Simulator
Néhány éve már sokkal nagyobb kihívást jelent a PC-fejlesztés, mint korábban - az alkatrészek ára valamivel csökkent a közelmúltban, de a gazdasági helyzet miatt jól meg kell fontolnunk, hogy új gépre költünk-e százezreket, vagy inkább spórolunk ínségesebb időkre. Akit maga a gépépítés élménye csábít, a PC Building Simulatorrel nagyon jól fog szórakozni: rengeteg licencelt komponens felhasználásával alkothatjuk meg álmaink gépét, figyelve arra, hogy ne csak szép legyen, be is tudjuk kapcsolni. Egy PC-építő és -javító üzletet kell üzemeltetnünk, kezelve az ügyfelek válogatott kéréseit. Ehhez is rengeteg kiegészítő készült, és már a folytatás megjelenése sincs messze.
A folytatáshoz lapozz a következő oldalra!