Hétvégén jó esetben több idő jut játékra, előkerülhet A Mars terraformálása, ami két fővel is egy 2-3 órás kaland, pöröghet a Homályrév, el tudunk mélyülni a hosszabb, tartalmasabb társasokban. Erre viszont hét közben ritkán adódik alkalom, egy fárasztó nap végén a legtöbben gondolkodós, számolgatós, összetett játékok helyett inkább valami egyszerűre vágynak, ami gyorsan lepörög, és nem igényel komoly szellemi erőnlétet.
Erre a listára kifejezetten olyan játékokat válogattunk, amik egyszerűek, pörgősek, és nem csak hétköznap estéken, de a repülőgép indulására, a megrendelt ételre várva is előkaphatjuk őket, hogy múlassuk velük az időt. Ha van még, ami eszetekbe jut, tegyétek hozzá kommentben!
Dobble
Iszonyú egyszerű társasjáték a Dobble, amit gyerekekkel is játszhatunk, egyszerre akár 8-an, számos különböző játékmódban. A feladat annyi, hogy emblémákat párosítsunk: bármely két kártyán megtalálható egy-egy azonos szimbólum, de ez kártyapáronként más - aki kiszúrja az egyezést, és időben jelzi ezt, pontot szerez. Létezik mindenféle változata a vízállótól a Harry Potteresen át a Star Warsosig, és simán elfér a táskában (a legtöbben).
Szerelmes levél
Mindössze 21 lapból áll a Szerelmes levél paklija (legalábbis a frissített kiadásé, hiszen az eredetit csak 16 alkotja), és néhány pontjelölő korongot is rejt a kis bársony szütyő - a Dobble-hez hasonlóan ezt is nagyon könnyű hordozni. Hatan is játszhatják, de játékosszámtól függetlenül nagyon pörgős, hiszen a játékmenet annyiból áll, hogy húzunk egy lapot, és lerakunk egyet a kezünkben lévő kettő közül. Minden kártyának más-más hatása van, helyzettől függően hasznosak vagy ártanak, mégsem kell sokáig gondolkodnunk azon, mit lépjünk. Előfordulhat, hogy már a második laphúzás után nyerünk/veszítünk, de akkor sem húzódik egy menet a végtelenségig, ha elfogy a pakli.
Jaipur
A Jaipurral már csak azért is élmény játszani, mert nagyon szép - mármint a sárga dobozos, Vincent Dutrait által tervezett változat. Két fő játszhatja, a cél pedig, hogy árukat szerezzünk kártyák gyűjtögetésével és kijátszásával. Ahány egyforma lapot lerakunk, annyi korongot vehetünk el, de 3, 4 vagy 5 kártya egyidejű kijátszásával értékes bónusz korongokhoz is juthatunk. Villámgyors, feszült, izgalmas, minél többet gyakorlunk vele, annál könnyebben hozunk döntéseket, annál inkább rövidül a játékidő is.
Kaméleon
Asszociációs partijátékok közül ajánlhatnánk akár a Fedőneveket is, de inkább a talán kevésbé ismert Kaméleon mellett döntöttünk. A 3-8 főnek szóló játékban minden játékos kap egy kódtáblát, kivéve a kaméleont, aki csak a szerepét ismeri. Az asztal közepére kerül egy feladványkártya, rajta 4x4 szóval. Kockával kidobjuk, hogy melyik lesz az aktuális forduló szava, majd mindenki mond egy ahhoz kapcsolódó, de nem túl egyértelmű szót - a kaméleon is, aki ugye nem tudja, mire kellene utalnia, csak a 16 lehetséges kifejezést látja, így neki egy nem túl általános, de nem is túl egyértelmű szóval kell előállnia, hogy ne bukjon le. Ha a játékosok helyesen tippelik meg, ki lógott ki közülük, a kaméleon még úgy menekülhet, hogy eltalálja, melyik volt a feladvány, ha viszont téved, a többiek nyernek; ha nem a megfelelő emberre mutatnak rá, eleve ő nyer.
Robbanó cicák
Óriási kickstarteres sikere széles körben ismertté tette a Robbanó cicákat, amiben a játékosok feladata, hogy kártyák kijátszásával elkerüljék az egészségükre ártalmas szőrmókokat. A szokásossal ellentétben a központi pakliból történő laphúzásra itt a kör végén kerül sor, nem az elején, így passzolhatunk, másokat kényszeríthetünk húzásra, vagy megnézhetjük, mi van a pakli tetején, sőt, ha kihúzzuk az egyik robbanó cicát, és van hatástalanító kártyánk, oda tehetjük vissza, ahova akarjuk - potenciálisan megszívatva ezzel másokat.
A folytatáshoz lapozz a következő oldalra!