Minden idők legnagyobb játékipari akvizíciójának története a végéhez közeledik, de még nem dőlt el, hogy a Call of Duty multiplatform franchise-ként való megtartását ígérő Microsoftnak sikerül-e rátennie a kezét az Activision Blizzard szellemi termékeire és humánerőforrásaira. A felvásárlás kétségkívül nagyot lendíthet úgy az Xbox konzolok eladásain, mint a prioritásként kezelt Game Pass szolgáltatás növekedésén, valamint utat nyitna a redmondiak számára a mobiljátékok jövedelmező piacára.
Ezek a potenciális előnyök azok, amelyek az Activision Blizzard brandjei esetleges exkluzivitásának kockázatával együtt több versenyjogi hatóság aggodalmát kiváltották, és nem utolsósorban az érdekeit védő Sony ösztönzésére átfogóbb vizsgálatokat eredményeztek.
Ezek hatására a Microsoft, akivel csak tudott, megegyezett a Valve-től a Nintendón át az Nvidiáig arról, hogy 10 éves időtartamú szerződésben garantálja számukra a hozzáférést a Call of Dutyhoz, méghozzá paritásos alapon, azaz nem lesznek exkluzív tartalmak, sem pedig kizárólag meghatározott platform(ok)on elérhető funkciók. Ugyanezt az ajánlatot kapta végül a Sony is (a korábbi, jóval kedvezőtlenebb javaslatok után) kiegészítve azzal a lehetőséggel, hogy a franchise játékait megjelenésük pillanatában betegye a PlayStation Plus drágább csomagjaiba, mivel a már említett paritás a felhőszolgáltatásokra is kiterjed.
A Sony azonban ebben is csapdát vél felfedezni, azt állítva, hogy a Microsoft a licencdíjak befolyásolása révén áremelésre kényszerítheti riválisát, vagy arra, hogy ejtse a CoD-ot a kínálatából, ezáltal elérve, hogy Game Pass-exkluzív maradhasson. A japánok szerint még arra is képes lenne a Microsoft, hogy szándékos szabotázzsal (a játék későbbi szakaszaiban előjövő, patchek útján utólag bekerülő bugokkal) láttassa a playstationös verziót rosszabbnak az xboxosnál.
Ehhez jönnek még hozzá Jim Ryan Brüsszelben, zárt ajtók mögött elhangzott szavai is, amelyeket Lulu Cheng Meservey, az Activision Blizzard alelnöke hozott nyilvánosságra. A Sony Interactive Entertainment vezetője az Európai Bizottság illetékeseivel, valamint a Microsoft és az Activision Blizzard képviselőivel kertelés nélkül közölte, hogy:
"Nem akarok új Call of Duty-megállapodást. Csak meg akarom akadályozni az egyesüléseteket."
Ezzel viszont akaratlanul is rávilágított arra, hogy a Sony kifogásainak egyike talán nem felel meg a valóságnak, mert korábban a PlayStation gyártója azt állította, hogy a Microsoft nem kereste meg őket, hogy tárgyaljon a Call of Duty jövőjéről. Az Activision Blizzard vezetői szerint viszont pont hogy a Sony nem fogadta a Microsoft hívását, sem az övékét.
Bármi is legyen az igazság, izgalmas hetek előtt állunk, melyek során az is elképzelhető, hogy bepillantást nyerhetünk a Sonynak komoly versenyelőnyt nyújtó exkluzív megállapodások részleteibe, mivel egy amerikai bíró arra kötelezte a japánokat, hogy szolgáltassák be a Microsoft által bizonyító erejűnek tartott dokumentumokat.