Az IT-, és a játékipar egyik legnagyobb tranzakciója már több mint egy éve foglalkoztatja az üzleti élet és a szórakoztatóipari folyamatok iránt érdeklődőket, amivel kapcsolatban márciusban írtuk meg, hogy még tovább csúszhat a megállapodás, mert az Európai Bizottság még nem hozta meg a döntését. Amíg erre vár a világ, a bolygó egy másik részén már elhárultak az akadályok az akvizíció elől. A dél-afrikai versenyhivatal ugyanis feltétel nélkül hagyta jóvá a felvásárlást.
A szervezet korábban amiatt aggódott, hogy a tranzakciót követően a Microsoft korlátozná a Call of Duty játékok megjelenését, kizárva a körből az Xboxon kívüli más konzolokat - főleg a Sony PlayStationjét és a Nintendo Switchet. Mostanra azonban már úgy látják, hogy ennek a valószínűsége meglehetősen alacsony, mivel a Microsoftnak nem fűződik ehhez érdeke, emellett már komoly biztosítékokat is szolgáltattak arra nézve, hogy a CoD-játékokat ugyanúgy lehet majd használni más platformokon is.
Az akvizíciót szintén jóváhagyták a japán, brazil, chilei, szaúdi és szerb versenyhivatalok is, így már csak az USA, Nagy-Britannia és Európa válasza kérdéses. Az Európai Bizottság nemrég április 25-ről május 22-re módosította az üggyel kapcsolatos döntés várható határidejét. A brit versenyhivatal pedig a közelmúltban úgy nyilatkozott, hogy a legújabb benyújtott anyagok alapján nem látja okát, hogy megakadályozza a felvásárlást, mivel a Microsoft komoly anyagi kárt szenvedne el, ha letiltaná a CoD-címek megjelenését a rivális konzolokon.
A redmondi óriás egyébként nemrég több tízéves megállapodást is megkötött, amelyek értelmében az Xbox-játékok PC-re is megérkezhetnek, három cloud gaming szolgáltató - Nvidia GeForce Now, Boosteroid, Ubitus - felületén keresztül. A Microsoft a Nintendóval is megállapodott róla, hogy a következő évtizedben a CoD-címek a teljes tartalmukkal együtt a megjelenés napján megérkeznek majd a Nintendo konzoljaira is.