A legtöbben valószínűleg valamely nyugati vagy japán kiadót (jó eséllyel az Electronic Arts-ot, a Sonyt, a Ubisoftot vagy az Activisiont) mondanák elsőre, ha azt kérdeznénk, hol kell keresni a világ legértékesebb fejlesztőcsapatát. Pedig nem a konzolos és PC-s játékokban van az igazán nagy pénz, hanem a mobilos címekben: dollármilliárdok folynak be évente mikrotranzakciókból, alkalmazásokon belüli vásárlásokból, és ez főleg a kínai felhasználóknak köszönhető.
Ennek ismeretében nem meglepő, hogy a Reuters szerint a "világ legnagyobb fejlesztőstúdiója" (és itt nem létszámot, hanem bevételt kell nézni) a Tencent ernyője alá tartozó Timi Studios. 2020-ban több mint 10 milliárd dollárt, mintegy 3,1 billió forint bevételt generáltak, egyebek mellett a Call of Duty Mobile-ból és a Honor of Kings című MOBA-ból.
A Tencent videojátékos üzletága egyébként 48,4 billió forintnak megfelelő összeget termelt 2020-ban, és mivel a vállalat továbbra is lelkesen fektet be különböző cégekbe, már csak emiatt is várható, hogy jobb évet zárnak idén. Legutóbb a Bohemia Interactive-ban lettek részvényesek, de egyebek mellett a Riot Games, a Supercell, az Epic Games, a Klei Entertainment és a Digital Extremes is részben nekik termel, mi több, öt százalékot birtokolnak az Activision-Blizzard részvényeiből.