Másfél éve húzódik a videojátékok történelmének legnagyobb értékű akvizíciója, ám a végjátékhoz közeledve látványosan felgyorsultak az események. Miután országok tucatjai hagyták jóvá az üzletet az EU-val egyetemben, már csak két akadály tornyosult a Microsoft és az Activision Blizzard egyesülése előtt, az Amerikai Egyesült Államok és az Egyesült Királyság versenyfelügyeletei, azaz a Federal Trade Comission (FTC) és a Competition and Markets Authority (CMA).
A hét elején azonban az FTC elbukta a felvásárlás megakadályozására indított pert, amit követően az akvizíciót blokkoló CMA a korábbinál békülékenyebb hangot ütött meg és hajlandóságot mutatott a kompromisszumra. Az ügynek persze még nincs vége, hiszen az FTC a határidő lejárta előtt fellebbezett az ítélet ellen, valamint a CMA is jelezte, hogy a trösztellenes vizsgálat újbóli lefolytatására lehet szükség, önmagában nem elég az, ha a Microsoft módosít a feltételeken a felügyelet elvárásai szerint. Mindazonáltal az Activision Blizzard legújabb lépése arra utal, hogy most már ha törik, ha szakad, végigviszik az üzletet.
A Nasdaq sajtóközleményéből kiderült, hogy július 17-én, azaz hétfőn új taggal gyarapodik a Nasdaq-100 index a Trade Desk képében, amire azért kerül sor, mert az Activision Blizzard (melynek a papírjai a korábban említett bírósági ítélet hatására szárnyalni kezdtek) kivonul az amerikai technológiai tőzsdéről. Ezt nehéz máshogy értelmezni, mint hogy a Call of Duty, a Diablo, a World of Warcraft és még számos értékes franchise mögött álló kiadó felkészül arra, hogy a Microsoft Gaming részévé váljon, elvileg hasonló, félig-meddig független struktúrában, ahogy a ZeniMax (a Bethesda anyavállalata) is.