Nem lesz könnyű dolga a Microsoftnak, ha meg akarja győzni az Activision Blizzard felvásárlásának keresztbe fekvő versenyjogi hatóságokat szerte a világban. A kiszemelt cég feldarabolását és a Call of Duty eladását javasló brit CMA mellett az akvizíciót bíróságon megtámadó amerikai FTC megpuhítása keményebb diónak tűnik, mint az Európai Bizottság támogatásának megnyerése, az utóbbi ugyanis várhatóan rábólint a közel 70 milliárd dolláros üzletre.
Mivel a hatóságok által elrendelt vizsgálatok célkeresztjében mindvégig a Call of Duty állt (a Sony hathatós közreműködése is szerepet játszott abban, hogy szinte kizárólag erről a franchise-ról esik csak szó), a redmondiak is erre építették taktikájukat. Okkal emelik ki első helyen a világ legnépszerűbb FPS-sorozatát, amikor arról számolnak be, hogy X vagy Y partnerrel 10 évre szóló szerződést írtak alá.
Így tettek korábban a Nintendo és az Nvidia (GeForce Now) esetében, majd akkor is, amikor sikerült megállapodniuk a globálisan mintegy 4 millió ügyféllel rendelkező Boosteroiddal. Nem sokkal az ukrán felhőszolgáltató után egy újabb cég is szerződést kötött a Microsofttal, méghozzá a tokiói központú Ubitus.
Microsoft and Ubitus @ubituskk, a leading cloud gaming provider, have signed a 10-year partnership to stream Xbox PC Games as well as Activision Blizzard titles after the acquisition closes. Our commitment is to give more players, more choice.
— Phil Spencer (@XboxP3) March 15, 2023
Phil Spencer Twitter-bejegyzése szerint az egyezség értelmében a japánok az Xbox PC-s játékait is megkapják a Activision Blizzard címein felül. Az Ubitusról azt kell tudni, hogy fontos partnere a Nintendónak és számos, a Swtichre fejlesztő kiadónak, ugyanis rajta keresztül férnek hozzá a térség játékosai a hibrid konzolra megjelent címek (egyebek mellett az A Plague Tale: Requiem, a Control, a Resident Evil Village és a The Forgotten) felhős változataihoz.