Továbbra is zajlik az Activision Blizzard 68,7 milliárd dolláros felvásárlása körüli huzavona, amelyben jelenleg arra várunk, hogy az ügyben vizsgálódó brit és európai uniós versenyhatósági szervek (CMA, Európai Bizottság) meghozzák a döntéseiket, s hogy az Egyesült Államokban is lefusson az ezzel kapcsolatos pereskedés.
A jelek szerint most az üzletért harcoló Microsoft némiképp fellélegezhet, miután a bíróság visszadobott egy csoportos keresetet, amelyet magukat játékosokként meghatározó amerikaiak nyújtottak be az akvizíció megtorpedózására.
A felperesek ebben lényegében azzal érveltek, hogy a számos sikeres franchise-t birtokló Activision Blizzard felvásárlásával sérül a piaci verseny, a Microsoftban pedig nem lehet megbízni, amikor azt ígéri, hogy nem teszi exkuzívvá az üzlet koronaékszerének tekintett Call of Duty szériát. A bíró szerint azonban az állítások mögül hiányoztak a kielégítő bizonyítékok, így elutasította a keresetet.
"A panasz nem állítja hitelt érdemlően, hogy az összefonódás bármely érintett piacon észszerű valószínűséggel versenyellenes hatásokat okozna. Bár a felperesek azt állítják, hogy a Microsoft képes lehet arra, hogy az Activision játékait exkluzívvá tegye, és azt állítják, hogy a Microsoftot ez ösztönözheti, nem tesznek olyan ténybeli állításokat, amelyek alátámasztanák a következtetésüket. Miért tenné a Microsoft kizárólagossá a Call of Dutyt a saját platformjain, ha ez így kevesebb eladott játékot eredményezne? Mi az, ami a konzolpiacon vagy a PC-s játékok piacán, valamint a Microsoftnak ezeken a piacokon elfoglalt helyzetében hihetővé teszi, hogy a Microsoft észszerű valószínűséggel ilyen lépéseket tenne?"
- szól a bíró, Jacqueline Scott Corley indoklása, akit az az érv sem győzött meg, hogy a Microsoft hazudott a 2021-ben felvásárolt ZeniMax Media/Bethesda játékainak exkluzívvá tételét illetően. Mint ismert, a redmondiakkal szemben visszatérő érv, hogy állítólag beígérték az Európai Bizottságnak, hogy nem fogják korlátozni a hozzáférést a kiadó játékaihoz, ám a Microsoft többször is elmondta, hogy ez csak a már megjelent játékokra vonatkozott, tavaly pedig már maga az EB is cáfolta a sztorit.
Corley ítélete ugyan ezt nem vette figyelembe, de még így is arra jutott, hogy a Bethesdára vonatkozó ígéret megszegése önmagában nem lehet bizonyító erejű arra nézve, hogy a Call of Dutyval is így tennének.
"Lehetséges, hogy a Microsoft teljesen vagy részben kizárólagossá teszi az Activision játékkatalógusát? Igen. Felhoztak-e a felperesek olyan tényeket, amelyek valószínűvé teszik, hogy a Microsoft megteszi ezt? További tényszerű kontextus nélkül nem."
A sikertelenül próbálkozó játékosoknak most 20 napjuk van, hogy átfogalmazzák a keresetüket.