Rég nem látott mélységű gödörbe navigálta a szebb napokat megélt kiadót Yves Guillemot ügyvezető és rokonsága: az eredetileg családi vállalkozásnak indult, ám most már számos nagy részvényessel - köztük a Tencenttel - rendelkező Ubisoft a 2022-es év csalódást keltő pénzügyi eredményei után több projekt fejlesztését is leállította, ám a pénznyelő Skull and Bones és a fejlesztői pokolban rekedt Beyond Good & Evil 2 alól azonban még mindig nem rántotta ki a szőnyeget.
A fejlesztőknél azonban nem emiatt telt be a pohár, az utolsó cseppet a CEO belső kommunikációja jelentette, amitől az alkalmazottak úgy érezték, a felelősség teljes súlya az ő vállukat nyomja.
Yves Guillemo úgy fogalmazott a munkatársaknak küldött e-mailben, hogy most mindennél nagyobb szükség van az elkötelezettségükre annak érdekében, hogy a kiadó visszataláljon a siker útjára. Valamint azt kérte tőlük, hogy minden kezdeményezést és kiadást alaposan fontoljanak meg, hogy a lehető leghatékonyabbak legyenek. A labda pedig az ő térfelükön pattog, hogy időben és az elvárt minőségben leszállítsák a játékokat, mindenkinek megmutatva, hogy képesek rá.
Egyvalamit azonban figyelmen kívül hagyott Yves Guillemot, hogy miközben az Atlanti-óceán túlfelén, Kelet-Európában vagy Ázsiában nem túl acélosak az munkavállalók érdekvédelmi lehetőségei, Franciaországban, ahol igencsak mély a szakszervezetek társadalmi beágyazottsága, egészen más szelek fújnak. Ennek szellemében a Ubisoft Paris munkatársait képviselő Solidaires Informatique január 27-ére sztrájkot hirdetett.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.
A szakszervezet szerint elfogadhatatlan, hogy a labda az alkalmazottak térfelén pattog, a pénz viszont Guillemot zsebében landol, aki a teljes felelősséget rájuk tolja. A CEO által elvárt "adjunk bele mindent" mentalitás pedig túlórákhoz és akár kiégéshez is vezethet a menedzsment nyomására. Továbbá attól is tart a szakszervezet, hogy amikor takarékosság kerül szóba, az valójában leépítéseket, stúdióbezárásokat, fizetéscsökkentést és hasonló lépéseket takar.
A Solidaires Informatique úgy véli, az ügyvezető túl sokat vár el az alkalmazottaktól, méghozzá ellentételezés nélkül, éppen ezért rendkívüli 10 százalékos béremelést követelnek mindenkinek az infláció kompenzálása érdekében, valamint a munkahelyi körülmények javítását (különös tekintettel a négynapos munkahét bevezetésére), teljes átláthatóságot a helyi és globális munkaerő alakulását illetően (tiltva azt a vezetői gyakorlatot, amelynek célja, hogy az alkalmazottak maguktól mondjanak fel, és így megússzák a költségeket).
Egyelőre sem Yves Guillemot, sem a Ubisoft nem reagált a szakszervezet sztrájkfelhívására.