Január közepén robbant a bomba, hogy a Microsoft nem kevesebb mint 68,7 milliárd dollárt fizetett az Activision Blizzardért, ezzel pedig hozzákerült egy rakás stúdió és olyan értékes franchise-ok, mint a Call of Duty, a Warcraft, a Diablo és a Candy Crush Saga. Az üzlet nem csak a játékipar mércéje szerint volt grandiózus, éppen ezért sokakban felvetődött a kérdés, hogy mennyi esély van rá, hogy a hatóságok elkaszálják a megállapodást.
Korábban szakértők mondták el a véleményüket azzal kapcsolatban, hogy lehet-e majd monopolvádakat megfogalmazni a Microsoft vásárlásával kapcsolatban, ugyanis az biztosra vehető volt, hogy az illetékes szervek vizsgálódni fognak.
Bár a felvásárlás menete zökkenőmentesnek tűnik, azonban egy dolgon még elhasalhat a Microsoft: a Szövetségi Kereskedelmi Bizottságon (Federal Trade Commission - FTC), amely - ahogyan azt egy az ügyben jártas személy elmondta a Bloombergnek nyilatkozva - elemezni fogja az Activision Blizzard bekebelezését, hogy az milyen hatással lesz a versenytársakra. Az ilyen ügyeket időnként az Igazságügyi Minisztérium is felügyeli, noha mindkét állami szerv felelős az ilyesfajta egyesülések trösztellenes felülvizsgálatáért.
A jelentés szerint az FTC megvizsgálja majd az Activision Blizzard játékportfólióját, a Microsoft konzoljait és hardverrendszereit, hogy kiderítse, a felvásárlás károsíthatja-e a riválisokat azáltal, hogy ellehetetleníti a világ legnagyobb brandjeihez való hozzáférést. A Szövetségi Kereskedelmi Bizottságnak azonban csak az Egyesült Államokban van hatásköre, más, hasonló jogkörökkel rendelkező nemzetközi szerveknek - például az EU illetékes hatóságának - is jóvá kell hagyniuk a gigászok nászát.
Hírek, érdekességek, tippek, ajánlók, unboxing, hardveres videók, minden, ami 1-2 percbe belefér. Kövess minket TikTokon is!
Kis szerencsével az FTC nem talál fogást a Microsoft és az Activision Blizzard döntésén, ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy a bizottság a közelmúltban kijelentette, hogy "agresszívebben" kívánják felügyelni az ilyen ügyleteket, különösen akkor, ha az ország legnagyobb techvállalatai is érintettek. Emiatt például az Nvidia állítólag le is tett az ARM chipgyártó megszerzéséről.