Tim Langdell neve azért csenghet ismerősen számotokra, mert a jómadár, mint arról tavaly is beszámoltunk előszeretettel perel be minden olyan játékpiaci szereplőt, aki valamilyen formában fel akarja használni az "edge" szót. Az 1990-ben alapított Edge Games időtlen idők óta nem készített és adott ki saját játékot, ám a cég feje úgy véli, csakis és kizárólag neki van joga az "edge" szóhoz, ezért mindenki, aki felhasználja, valójában licencszerződést köt vele. Érdemes megnézni a hivatalos honlapot, hogy mennyire komolyan gondolja az úriember.
Emberünk legutóbb a patinás EDGE magazinnak rontott neki, és azt állította, hogy nem csupán licencbe adta az Edge névhasználat jogát (Ez utóbbi kivételesen igaz, a lapot kiadó Future Publishing 1994-ben szerette volna levédetni a nevet, amikor belefutott az Edge Games már létező patentjébe. Ezért megállapodás született a két fél között a név használatáról.), hanem egyenesen az ő brandjéből született a magazin.
Az érintett felek végül a bíróságon találkoztak, ahol a bírónak szemet szúrt, hogy az Edge Games és az Edge magazin logója a megtévesztésig hasonlít egymásra. Langdell ezzel is a maga igazát szerette volna bizonyítani, azt állítva, hogy még 1991-ben készült az ő logójuk, amit a magazin kiadója egyszerűen lemásolt. Tárgyi bizonyítékát, egy 1991-es floppy-t nem szerette volna a bíróság elé tárni arra hivatkozva, hogy az adathordozó rendkívül sérülékeny.
A bíró azonban nem vette be a mesét, kötelezte Langdellt a bizonyíték bemutatására, amit továbbküldtek szakértői vizsgálatra. Ez utóbbi azt mutatta ki, hogy a rajta található fájl Windows 95-tel készült, ami 1995 augusztus 24-én jelent meg, és nem 1991-ben.
Langdell hazudott és csalt... ismét, ahogy szerencsére veszített is... ismét.