Hirdetés

Quentin Tarantinót egyáltalán nem érdeklik Denis Villeneuve Dűne adaptációi, azt is elmondta, miért

|

Bezzeg a hatalmasat bukó Joker: Kétszemélyes tébolyt imádta.

Hirdetés

Quentin Tarantino, nemrégiben elárulta, hogy nem tervezi megnézni Denis Villeneuve Dűne adaptációját, annak ellenére sem, hogy a film remek visszajelzéseket kapott mind a közönség, mind a kritikusok részéről. Tarantino a The Bret Easton Ellis Podcastban beszélt erről, ahol kifejtette, hogy már ismeri a Dűne történetét David Lynch 1984-es feldolgozásán és Frank Herbert eredeti regényén keresztül. Szerinte a sztori már korábban is tökéletesen el lett mesélve, így számára nem jelent különösebb vonzerőt egy újabb változat.

"Nem kell még egyszer hallanom a fűszer szót ennyire drámai kontextusban"

- jegyezte meg, utalva a film egyik központi elemeire, amelyekre szerinte már minden szükséges figyelmet megadtak Lynch változatában​.

Tarantino szkepticizmusa nem csak a Dűne kapcsán fogalmazódott meg, hanem általában is vonakodóan viszonyul Hollywood sokszor feldolgozás-központú hozzáállásához. Az interjúban kifejtette, hogy szerinte manapság túl sok klasszikus történetet dolgoznak fel újra, ahelyett, hogy más, kevésbé ismert sztoriknak adnának teret. Példaként említette a Ripley-t és a Shōgunt, amelyeket már korábban is több formában láthattunk. Tarantino szerint, ha már egy ismert franchise-hoz nyúlnak, érdemesebb lenne a kevésbé feldolgozott részeit bemutatni, mint ismételten ugyanazt a történetet átültetni​.

Hirdetés

Denis Villeneuve Dűnéje azonban különleges helyet vívott ki magának a filmkritikusok és filmkészítők körében. Steven Spielberg, aki maga is ikonikus sci-fi rendezőként ismert, Villeneuve-t "világépítő" rendezőként méltatta, olyan legendákhoz hasonlította őt, mint Stanley Kubrick és Ridley Scott. Spielberg szerint Villeneuve egy teljesen új szintre emelte a tudományos-fantasztikus műfajt azzal, ahogyan a Dűnét ábrázolta, és hozzátette, hogy ritka, hogy egy rendező ilyen mélységben tud egy világot megteremteni. 

Tarantino és Villeneuve eltérő megközelítése jól mutatja a mai filmipar két, gyakran vitatott oldalát. Míg Tarantino szkeptikusan tekint a feldolgozások áradatára, Villeneuve példája azt mutatja, hogy egy régi történet is tud újat adni, ha friss kreatív látásmóddal nyúlnak hozzá. Az ilyen adaptációk lehetőséget teremtenek arra, hogy a klasszikus sztorik is egy teljesen új perspektívából jelenjenek meg, új rétegekkel gazdagítva a jól ismert történetet.

Ugyanebben a podcastban egyébként Tarantino a csúnyán elbukó Joker: Kétszemélyes tébolyt az egekig magasztalta

A GS YouTube csatornája csak rád vár!

Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)