1980-as évek
1980 - Star Wars V. rész - A Birodalom visszavág
A mozinézők teljesen rákaptak a Csillagok háborújára, így nem is volt kérdés, hogy a folytatás, A Birodalom visszavág is óriási siker lesz - ezt a filmet egyébként már nem George Lucas, hanem Irvin Kershner rendezte.
1981 - Az elveszett frigyláda fosztogatói
A Lucasfilm nem csak Csillagok háborúja-fronton jeleskedett, hiszen egy évvel A Birodalom visszavág bemutatója után érkezett az első Indy-mozi, Az elveszett frigyláda fosztogatói is. Lucas itt csak producerként tevékenykedett, a rendezői feladatokat Steven Spielberg látta el, a főszereplő pedig Harrison Ford lett.
1982 - E. T., a földönkívüli
Steven Spielberg egy esztendővel később is elhozta a képzeletbeli első helyet. Az E. T., a földönkívüli története egy galaxisokon átívelő barátságról szól. Spielberg saját állítása szerint kedvenc filmje azóta is, mely addig egyedülálló módon ötvözte a gyermekmesét és a tudományos-fantasztikus történetek világát.
1983 - Star Wars VI. rész - A Jedi visszatér
Nyilván a klasszikus Csillagok háborúja-trilógia lezárása is bajnok tudott lenni. A filmet Richard Marquand rendezte.
1984 - Szellemirtók
Ivan Reitman filmjének forgatókönyvét Dan Aykroyd és Harold Ramis írta, akik egy-egy főszerepet is lefoglaltak maguknak, de a Szellemirtók sikeréhez kellett persze Bill Murray, Sigourney Weaver és Rick Moranis is.
1985 - Vissza a jövőbe
Marty McFly, egy tizenéves srác balszerencsés körülmények közepette visszakerül 1955-be, ahol találkozik majdani szüleivel. Nemcsak össze kell hoznia őket, de annak is meg kell találnia a módját, hogy utána Dr. Emmett Brown időgépével visszajusson 1985-be.
1986 - Top Gun
Bár a Krokodil Dundee megszorongatta, nem is volt kérdés, hogy '86-ot Tony Scott azóta már kultikussá váló akciófilmje, a Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer és Anthony Edwards főszereplésével készült Top Gun nyeri, ami azóta is a vadászgépek szerelmeseinek egyik kedvenc mozija.
1987 - Beverly Hills-i zsaru 2.
Az első Beverly Hills-i zsaru film ugyan nem tudott nyerni, de a folytatás azért '87-ben csak behúzta az első helyet. Ebben két évvel járunk az első kaland után, és ismét Axel Foley detroiti nyomozó próbál meg végére járni egy ügynek.
1988 - Roger nyúl a pácban
Robert Zemeckis filmjében is együtt szerepeltek a rajzolt karakterek és a valós színészek, de cseppet sem olyan cuki módon, mint a '64-es Mary Poppinsban. Számos díjra jelölték, ezekből három Oscar-díjat elnyert a különböző effektek kategóriáiban. A vegyes technikájú filmek közül ez talán a legismertebb és legsikeresebb.
1989 - Batman
Tim Burton Batman filmje teljesen más irányba indult el, mint a korábbi adaptációk: egy kifejezetten sötét, gótikus hangulatot árasztó Gotham Cityben engedte egymásnak a Michael Keaton által alakított Denevérembert és Jack Nicholson Jokerét.
A következő oldalon már az 1990-es évek legnépszerűbb filmjeit találod meg, lapozz, ha ezekre is kíváncsi vagy!