Csupa érdekes hírt hozott a szél a héten. Két egykori kém elmondta, hogy szerintük melyik a legrealisztikusabb kémfilm, Hugh Jackman nyitott arra, hogy egy másik szuperhős bőrébe bújjon, hidegrázós lett Az oroszlánkirály trailere Sinkovits Imre hangjával, Viggo Mortensen új filmje és Lady Gaga is díjat kapott, a Puliwood pedig elindított egy kreatív nyereményjátékot, amin el kell képzelnetek bármelyik magyar várost ragadozó városként. Nézzetek rá, érdemes.
Ezúttal két kiemelt videót is hoztunk nektek, amelyekből az első kissé kitűnik a sorból, ugyanis a Bécsi Comic-Conról készített élménybeszámoló, amit a Puliwood készített (van benne egy interjú a Trónok harca egyik színészével és egy cosplayerrel is):
Természetesen nem maradhat ki Az oroszlánkirály film legelső kedvcsinálója sem, amely alaposan megosztotta a klasszikus rajzfilm kedvelőit, viszont a látványa vitán felül lenyűgöző:
Az efféle ártatlan dolgok azonban távol állnak a heti filmfelhozataltól:
A ház, amit Jack épített (The House That Jack Built)
Lars von Trier (Dogville, Melankólia, A nimfomániás, Antikrisztus) olyan rendező, akinek a filmjeit vagy nagyon szereti valaki, vagy nagyon nem, középút nincs. Erre tökéletes példa legújabb filmje, A ház, amit Jack épített is, ugyanis míg a fesztiválokon és a mozikban sokak távoztak a vetítésről a brutális jelenetek miatt, addig sokan egyenesen zseniálisnak tartják azt, amit Von Trier eléjük tárt. A címszereplő, Jack (Matt Dillon nagyszerű megformálásában) valójában nem építész, viszont sorozatgyilkos és amint azt az előzetesből megtudjuk, ő mások könyörtelen kivégzésével próbálja kifejezni magát. Ha bírja a gyomrotok, hogy az erőszakot és brutalitást a művészet érdekében használják, akkor biztosan maradandó élményt fog okozni a film, de ha már csak a csonkítás szó hatására is összeszorul a mellkasotok, akkor messzire kerüljétek el.
(Érdekesség: Bár Lars von Triert korábban kitiltották a fesztiválról, a filmet végül versenyen kívül, de mégis bemutatták Cannes-ban. A rendező hat év eltiltás után tért vissza az ikonikus fesztivál színhelyére.)
A texasi láncfűrészes mészárlás (The Texas Chainsaw Massacre)
Tobe Hooper korszakos, eredetileg 1974-ben megjelent remekműve a Wolf Films forgalmazásában tér vissza, hogy évtizedekkel később is belénk fagyjon a vér, ahogy meglátjuk Bőrpofát. A texasi láncfűrészes mészárlás durva film, amely nem a történetével és a cselekményvezetésével, hanem inkább a képi hatásokkal és a nyers erőszak ábrázolásával hódítja meg a műfaj szerelmeseit, a Puliwood kritikája szerint pedig ez bizony egy kultikus és megkerülhetetlen alkotás a zsáneren belül.
(Érdekesség: A film szerepel a Steven Jay által szerkesztett 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.)
Sötét bűnök (Dark Crimes)
Jim Carrey-nek nem csak a komikusi, hanem a komolyabb szerepek is jól állnak, ezt bizonyítja a Most nevess! című sorozat is. A színész új filmje, a megtörtént eseten alapuló Sötét bűnök is ebben a kategóriában indul: 2000-ben egy reklámcég vezetőjére holtan találtak, viszont az ügyet képtelenek voltak megoldani a hatóságok - egészen addig, míg meg nem jelent Krystian Bala regénye, amelynek tartalma kísértetiesen hasonlított a bűntényre. Carrey az ügyben nyomozó detektívet, Jacket alakítja - ám a kritikák szerint bárcsak ne tette volna, ugyanis ez a film unalmas, átgondolatlan és hírből sem ismeri a feszültségkeltést vagy éppen a karakterábrázolást. Csak akkor szavazzatok neki bizalmat, ha nem bírjátok ki Carrey nélkül.
(Érdekesség: Marianna Figurska (Olga) a való életben Agata Kulesza lánya. A két színésznő most először állt együtt a kamerák elé.)
A karácsony mentőakció (Santa & Cie)
A durvább koncepciók mellé bekerült egy könnyedebb sztori is, amellyel felkészülhetünk lelkileg a közelgő ünnepekre. A karácsony mentőakció egy francia családi vígjáték, amely egyedi módon próbálja megnevettetni a nézőit: a történet szerint az összes manó megbetegszik, így a Mikulásra hárul a feladat, hogy a karácsony érdekében körbeutazza a Földet gyógyírt keresve. Csakhogy egy rossz landolást követően Párizsban találja magát, ahol komoly zűrbe keveredik. Nem a legegyedibb ötlet, de egy kis forrócsoki mellé gond nélkül lecsúszik.
(Érdekesség: Alain Chabat rendező egy cameo erejéig feltűnt Luc Besson filmjében, a Valerian, és az ezer bolygó városában.)
A heti DVD és Blu-ray megjelenések:
- Az élet napos oldala (DVD)