Az 1996-ban bemutatott Space Jam - Zűr az űrbent a maga korában ugyan alaposan lehordták a kritikusok, a közönség viszont kevésbé akadt fenn a részleteken, így Michael Jordan és a Bolondos dallamok mesehőseinek közös kalandja végül kultstátuszba emelkedett.
A nemrég mozikba került folytatás, a Space Jam: Új kezdet mintha ápolná a hagyományt, és a kíméletlen kritikák ellenére is sokan találják szórakoztatónak, köztük a puliwoodos kollegák is.
Az eredeti Space Jam rendezőjét, Joe Pytkát viszont egész biztosan nem győzte meg a stafétát átvevő Malcolm D. Lee alkotása, amiről nyíltan mesélt a TMZ-nek adott interjújában. A 80-as 90-es években több sikeres reklámot is leforgató direktor "érdektelen zűrzavarként" jellemezte a kétórás folytatást, amit annyira unalmasnak talált, hogy csak 5 részletben tudta végignézni.
Pytka szerint mindenekelőtt problémás, hogy habár az Új kezdet főszerepét elvállaló LeBron James hihetetlen sportoló és nagyon jó színész, az első részben szereplő Michael Jordan a maga idejében nem csak egy kosaras volt, hanem a világ legnagyobb híressége is.
"Az az igazság, hogy LeBron nem Michael."
-nyilatkozta Pytka.
A nagy előd rendezője továbbá a személyes kapcsolatot is hiányolja a történet és főhős között. A Space Jam a cselekmény szerves részévé tette Jordan életét, nagyban építve a sportoló 1993-as visszavonulására, Pytka szerint viszont az Új kezdet nem így kezeli LeBron James karakterét.
A rendező a mellékszereplők felhozatalát sem találja elég erősnek a Charles Barkleyt, Muggsy Bogguest, Shawn Bradley-t és Bill Murray-t felvonultató első részhez képest. Mint mondta, semmire sem emlékszik abból, amit a folytatásban feltűnő Anthony Davis, Damian Lillard, vagy mások csináltak.
Pytka a zene témáját sem hagyta szó nélkül, ami nem is csoda, hiszen az 1996-os Space Jam főcímdala igazi megasláger lett, melyhez képest szerinte az Új kezdet soundtrackje egyszerűen "jelentéktelen". Legnagyobb fájdalmaként viszont azt emelte ki, (vigyázat, enyhe spoiler!), ami Tapsi Hapsival történik a folytatásban, "szívfacsaróként" jellemezve a nyúl történetét.
A rendező szerint az is nagy gond, hogy az Új kezdet nem hű a szereplők klasszikus ábrázolásaihoz, amire az előd készítésénél még kiemelt figyelmet fordítottak. Az új figurákat a reptereken árult plüssökhöz hasonlította, melyekkel a gyerekeit vigasztalja az ember, ha túl sokáig tart az üzleti útja.
Véleményét Pytka velősen úgy összegezte, hogy cseppet sem haragszik a folytatásra, szimplán csak úgy gondolja, hogy vacakul sikerült, amire egész pontosan a nem túl finom "it sucks" (szívás, sz*r) kifejezést használta.
A film egyébként eddig a pénztáraknál is csak mérsékelt siker, de Malcolm D. Lee már nyilvánvalóvá tette, hogy egy harmadik menetre is szívesen beugrana, ahol pankrációra cserélné a kosárlabdás témát.