Alan Moore egyike a legnagyobb képregényguruknak, aki olyan kultikus alkotásokkal örvendeztette meg a képregényrajongókat eddigi pályafutása során, mint a V, mint bérbosszú, a From Hell, a Különleges úriemberek szövetsége, a Batman: The Killing Joke és természetesen a Watchmen.
Utóbbi célja a hősök eszméjének dekonstruálása volt, így nem meglepő, hogy mikor a szuperhős műfaj népszerűsége az utóbbi években robbanásszerűen megnőtt, Moore többször is nyíltan hangot adott elégedetlenségének, ahogyan tette azt most is a The Guardiannek adott interjújában.
Alan Moore az Illuminations című novelláskötetének bemutatója alkalmából beszélgetett el a The Guardian újságírójával, ennek során mondta el a határozott véleményét a képregények alakulásáról:
"Felnőttek százezrei állnak sorba, hogy olyan karaktereket és helyzeteket lássanak, amelyeket 50 évvel ezelőtt a 12 éves fiúk - és mindig is a fiúk - szórakoztatására találtak ki. Nem igazán gondoltam, hogy a szuperhősök felnőtteknek valók. Azt hiszem, hogy ez egy félreértés volt, ami az 1980-as években történt - amiben jelentős részt vállaltam, bár nem szándékosan -, amikor először jelentek meg olyan dolgok, mint a Watchmen. Rengeteg címlapon szerepelt, hogy »A képregények felnőttek«.
Hajlamos vagyok azt gondolni, hogy nem, a képregények nem nőttek fel. Volt néhány cím, ami sokkal érettebb volt, mint amihez az emberek hozzászoktak. De a képregények többsége nagyjából ugyanolyan volt, mint amilyen mindig is. A képregények nem nőttek fel. Szerintem inkább a képregények találkoztak a közönség érzelmi korával."
Moore hozzátette, hogy ez nem csak infantilis, de veszélyes is, mivel komoly következményekkel járhat a jövőre nézve, ha felnőttek milliói állnak sorba Batman-filmeket megnézni, mert az egyszerűbb idők és egyszerűbb valóságok iránti vágy nagyon gyakran a fasizmus előfutára is lehet.
"A képregényekkel végleg végeztem. Már lassan öt éve nem írtam egyet sem. Mindig is szeretni és imádni fogom a képregényes médiumot, de a képregényipar és a hozzá kapcsolódó dolgok egyszerűen elviselhetetlenné váltak."
Az interjúból egyébként az is kiderült, hogy a képregényíró olyannyira kerülni a technológiát, hogy vezetékes telefonon bonyolította le a beszélgetést is. Az internet helyett beéri egy olyan asszisztenssel, aki ért hozzá. "Ő tud nekem pornót, cuki macskaképeket és sértő kommenteket is szállítani" - tette hozzá.