One Punch Man
Itt találod meg: Netflix (1. évad), Crunchyroll (2. évad)
2015-ben robbant be a köztudatba a One-Punch Man, mely egy olyan szuperhősről szól, aki egy ütéssel bárkit elintéz, de épp emiatt unja magát, és olyan riválist szeretne találni, aki végre méltó hozzá. A mangából készült anime egyedi, humoros, az utóbbi évek egyik legjobbja a műfajban. Az első évad páratlan, a másodikkal már akadnak problémák, mivel időközben stúdióváltás történt, és mind az animációk minősége, mind a tempó romlott, de nézzetek bele, döntsétek el ti, ez mennyire zavar titeket.
Archer
Itt találod meg: Netflix
A listán szereplő sorozatok közül talán az Archert ismerhetitek legtöbben, hiszen ez már 2009 óta fut, és épp a 11. évadánál tart. A történet egy hírszerző ügynökségről szól, melynek tagjai finoman szólva sem a legjobbak a szakmában, és emberileg sem teljesítenek kimondottan jól. A széria kiválóan figurázza ki a kémfilmek kliséit, fantasztikus a humora (a magyar szinkronban is), a karakterei, és az animációban is van valami magával ragadó. Egyes évadai elrugaszkodnak a korábbiaktól: az ötödikben a csapat inkább kokainban utazik, a hetedikben magánnyomozó irodát alapítanak (kiparodizálva a Magnumot), a nyolcadik, kilencedik és tizedik évad során pedig Archer képzeletében járunk, így a készítők nagyobb kreatív szabadsággal dolgozhattak.
Star Wars: The Bad Batch
Itt találod meg: Disney+
Hosszú szünetet követően 2020-ban, egy utolsó szezonnal véget ért hét évadot megélt The Clone Wars, de a Disney nem várt sokat, 2021 májusában elindította a The Bad Batch sorozatot, ami folytatása és spin-offja is a nagy sikerű, a klónok háborúja idején játszódó animációs szériának. Középpontjában, ahogy azt a neve sugallja, a speciális klónok alkotta Bad Batch alakulat áll. Érdemes úgy belevágni, hogy nagyjából tisztában vagytok a Star Wars-univerzum eseményeivel, és még jobb, ha láttátok már a The Clone Warst, de egyébként is remek.
A kertvárosi gettó (The Boondocks)
Itt találod meg: HBO Max
Akik könnyen megsértődnek, esetleg nem tudják megkülönböztetni a humort a rasszizmustól, azok nem fognak sok örömöt lelni A kertvárosi gettóban, de mindenki másnak szívből ajánljuk - humora nagyjából a South Park szintjét hozza, akinek az fekszik, ezt is értékelni fogja. Főszereplője egy főleg fehérek lakta negyedbe költöző fekete család (nagypapa és két fiatal fiú), de olyan legendás karakterek is megjelennek benne, mint a feketéket gyűlölő Rumli bátya, vagy a Lenyalt Haj Nevű Strici. Hivatalosan az HBO Maxen nézhető, de az első három évad egyébként szinkronnal is futott a tévében.
Csé, mint család (F is for Family)
Itt találod meg: Netflix
A humorista Bill Burr sorozata a Csé, mint család, amiben egy a '70-es években élő család, Murphyék kalandjait követhetjük. Ahogy az a sorozatokban általában lenni szokott, nem kimondottan idilli életet élnek, ami különböző bonyodalmakhoz vezet. Remekül hozza a kor hangulatát, de közben a Bill Burrtől megszokott, nem túl visszafogott humor is megjelenik benne. Négy évada érhető el most, a 2022-ben érkező ötödikkel le is zárják, de ennyi talán elég is volt belőle.
Brickleberry
Itt találod meg: Hulu
Ha van valami, amit tényleg inkább a South Parkon edződött, a fekete és határokat feszegető humort meg nem vetőknek tudunk ajánlani, az a Brickleberry. Egészen sajátos humora miatt sok kritika érte, de aki nem sértődik meg könnyen, el tudja különíteni a humort a sértésektől, az - talán egy kicsit szégyenkezve ugyan, de - jól fog szórakozni ezen is. A Brickleberry park őreit ismerhetjük meg, kiegészítve Malloyjal, a beszélő mackóval, aki semmit és senkit nem tisztel. Szellemi utódja, a Paradise PD a Netflixen fut.
Mit tennétek még hozzá a listához?