Hirdetés

A Flash - A Villám rendezője megfejtette, hogy miért bukott hatalmasat a film

|

Andy Muschietti egy interjúban adta elő teóriáját a méregdrága DCEU-produkció kudarcáról.

Hirdetés

Hiába hozta vissza Michael Keaton Batmanjét, illetve dobta be az időutazós kalandba Supergirl karakterét is Sasha Calle alakításában, a cirka 220 millió dollárból forgatott Flash - A villám csupán 271,4 milliót szedett össze a jegypénztáraknál. Ez nem az az összeg, amiről a DC jogokat birtokló Warner Bros. Discovery álmodott, de még csak a forgatás költségeinek fedezésére sem elég, a disztribúcióról és a marketingről nem is beszélve. Becslések szerint körülbelül 200 millió dollárnyi veszteséget volt kénytelen elkönyvelni a stúdió, miután a filmforgalmazóktól a mozikig mindenki levette a részét.

Hogy mi vezetett a kudarchoz? Nos, több megfejtés is létezik, és az igazsághoz akkor járunk a legközelebb, ha ezek együttes határásról beszélünk, ahogy a filmet rendező Andy Muschietti (Az, Az - Második fejezet) is összegzett a Radio TU-nak portugál nyelven adott interjújában.

Hirdetés

Muschietti három kulcsfaktort emelt ki, az első helyen a címszereplőt alakító Ezra Miller botrányait sorolva, amelyeket a színész mentális betegségére vezetett vissza, valamint hozzátette, hogy a forgatáson kellemesen csalódott benne. Emellett azt is a bukás okai közé sorolta, hogy a nézők általánosságban kezdenek belefáradni a szuperhősös produkciókba. Végezetül még Barry Allen, azaz Flash karakterét hozta fel indokként, aki szerinte - és ezt magánbeszélgetésekre alapozza - egyszerűen nem érdekli eléggé az embereket ahhoz, hogy egy nagy költségvetésű filmet lehessen rá építeni. Különösen a női nézőket hagyja hidegen.

Nos van igazság is abban, amit az argentin rendező állít, a Ezra Miller balhéi garantáltan ártottak a produkció megítélésének, azt sem vitathatjuk, hogy sok nézőnek elege van már a szuperhősökből, és Flash sem akkora ász, mint Batman vagy Superman (bár azért el tudott vinni a hátán egy 9 évados sorozatot). De pár dologról megfeledkezett Muschietti: ekkor már egyrészt tudni lehetett, hogy a DCEU-nak vége, és ebből fakadóan pedig semminek sincs jelentősége a jövőben érkező DC mozifilmek szempontjából, ami a Flash - A Villámban történik. Ne menjünk el továbbá amellett az apróság mellett sem, hogy egy filmnek képesnek kellene a saját lábán is megállnia függetlenül attól, hogy egy sorozat sokadik része, vagy egy komplett univerzum építőkockája. Ehhez képest a Flash - A villám már a rajtvonalon orra bukott a saját lábában, a pocsék forgatókönyv és a még kellemetlenebb CGI miatt joggal háborogtak a nézők, ezek pedig felvetik Muschietti felelősségét is rendezőként.

Mindenesetre a Warner nem vesztette el benne a hitét, ő dirigálhatja ugyanis az új DC filmes univerzum részét képező The Brave And the Boldot, amely egyebek mellett Bruce és Damien Wayne kapcsolatát boncolgatja majd.

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)