Doktor House
Sok különböző oka van, hogy a 2000-es évek közepén imádtuk az embergyűlölő doki sorozatát, beleértve Hugh Laurie alakítását, a megszokott nyomozós formátum érdekes átültetését az orvosi közegbe, vagy épp a sorozat egyedi humorát. De ide tartozott az emberi test belsejének - a kor színvonalához képest - kifejezetten látványos vizualizációja, amit az alkotók megvillantottak a főcímben is, de mondjuk az sem ártott a bevezetőnek, hogy az amerikai verzió alá a Massive Attack rendkívül hangulatos zenéjét keverték.
Fekete vitorlák
A kalózokról sok minden eszünkbe szokott jutni, de a szépérzék valószínűleg nem az elsők között villanna fel a lelki szemeink előtt. Pedig a kalózok aranykora, amit a Fekete vitorlák feldolgoz, bőven a barokk által uralt történelmi időszakba esik, ami kiváló ürügyet adott a Starz által felkért alkotóknak, hogy baromi részletes, a kalózkodáshoz kapcsolódó tematikájú digitális szobrokkal töltsék meg a főcímet. De a hangolódásban az is egész sokat segít, hogy a God of War zenéjét is szerző Bear McCreary ismét telibe talált, amikor ehhez az intróhoz komponált.
Drót
Az HBO klasszikus sorozata egy nem megszokott szögből mutatja be a rendőrség munkáját. Az első évadban bemutatják az alkotók, milyen nehéz lehet a nyomozóknak az ügyészség számára megnyerhető ügyet átadni akkor is, ha pontosan tudják egy bűnöző kilétét. Ezt az aprólékos, a szabályok betartását nagyban igénylő munkát pedig nem csak a sorozat teljes részei, de már a főcíme is kiválóan kontrasztba helyezi a baltimore-i utcák valóságával, ahol McNulty nyomozó és a kollégái próbálják felgöngyölíteni egy drogkereskedő banda nyomait.
X-akták
Egy újabb főcímhez érkeztünk a listában, ami nem kis részben a a főcímzenéjének köszönheti, hogy évtizedekkel azután is emlékszünk rá, hogy először adásba került. Igaz, Mark Snow hátborzongató szerzeménye nem feltétlenül önmagában érdemelte ki az olykor legendás, olykor mém-státuszt. Inkább azzal, hogy az X-akták neve visszavonhatatlanul egybeforrt az emberi képzeletnek azzal a részével, ami rendkívüli kíváncsisággal kutakodik a természetfeletti és a hihetetlen iránt, olyannyira, hogy akár az összeesküvés-elméletekben is hajlandó térdig gázolni.
Cowboy Bebop
Valószínűleg egy egész másik listát meg lehetne tölteni a legjobb anime intrókkal, de elkerülhetetlen volt, hogy egyet beválogassunk műfajtól függetlenül a legjobb nyitányok közé. A Cowboy Bebop rendkívül izgalmas kettős stílusa, ami a sci-fi és a film noir elemeit keveri, már a főcímben megmutatkozik, ahogy azt is könnyű megérteni az intrót látva és hallva, hogy miért nyert több díjat a sorozat zenei aláfestése, ami a tévében ritkán használt jazz műfajából elég sokat merített.
A cikk még nem ért véget, lapozz a következő oldalra!