Csatahajó (2012) - a Torpedóból
Ékes példája annak, mi történik akkor, ha az alapul szolgáló matériának nincs igazán története, szóval inkább a film sem erőlködik ilyesmivel. Ha egymás mellé tesszük a híres Torpedó játékot és a belőle készült Csatahajót, nos, talán épp a sztori hiánya az egyetlen hasonlóság, ami megmutatkozik kettejük között - meg az, hogy a Torpedó talán kicsit jobban néz ki, mint ez a Michael Bayt megidéző, háborús sci-fibe hányt CGI-rettenet, benne az akkortájt már javában bűnös élvezetként színészkedő Liam Neesonnal, holmi űrlényekkel (ilyesmi nektek sem rémlik az eredeti játékból, ugye?), illetve Rihannával, kinek színészi játéka prímán egyenes arányosságban áll a film minőségével. Ezek után a Rubik-kockából is sci-fit kéne fabrikálni, nemde?
Angry Birds - A film (2016) - mobiljátékból
A Rovio fejlesztette mobiljáték, a 2009-ben debütált Angry Birds egy csapásra meghódította az akkortájt elterjedt érintőképernyős okostelefonokat, olyan más játékokkal kihasználva a készülékek eme adottságát, mint például a szintén ikonikus Fruit Ninja. Idővel az Angry Birds játéksorozattá, majd masszív médiafranchise-zá nőtte ki magát, mígnem a gömbszerű madarak és sertések végeláthatatlan háborúját a nagy vászonra is bejelentették.
A Sony animációs filmjében hirtelen már végtagokkal, meg persze irtó bugyuta történettel és humorral borzolták a kedélyeket, de hát ez volt nagyjából az első mobilappból adaptált projekt, szóval túl sokat senki nem várt tőle. Ettől függetlenül így is nagyobb volt a füstje, mint a lángja, és biztosan jobban utálták a bejelentésekor, mint miután már bemutatták.
Az Emoji-film (2017) - nos, emojikból
Míg az Angry Birds később egy némiképp elfogadhatóbb második részt villantott, a Sony az első film gyártása alatt bejelentette Az Emoji-filmet is, ami, hát, talán a halva született ötletek kiváló iskolapéldája. A stúdió más nagy cégekkel, a Warnerrel és a Paramounttal ment ölre a megfilmesítési jogokért, a kétéves gyártási időt tekintve pedig mondhatni jó hamar összecsapták a portékát. Erre állítólag azért volt szükség, mert a Sony idejében meg akarta lovagolni a trendet, nehogy a technológia gyors fejlődése miatt avittnak hasson a végeredmény. Nos, fogalmazzunk úgy, hogy nem ezen múlott a film 3,3-as IMDb- és 12 pontos Metacritic-átlaga.
Barbie (még készül) - műanyag babából
Élőszereplős Barbie-filmet forgatni nem nagy truváj, mondhatnánk, csakhogy ezt a produkciót történetesen az a Greta Gerwig (Lady Bird, Kisasszonyok) fogja rendezni, aki azért elég távol áll a világhírű játékbaba giccses, idáig jóformán csak animációs darabokban megelevenedett köntösétől.
Először 1986-ban (!) pusmogtak arról, hogy hús-vér színészekkel csinálhatnak Barbie-filmet, de egészen 2015-ig kellett várni arra, hogy újra a filmtervről cikkezzenek. A címszerep megfordult közben Amy Schumernél és Anne Hathawaynél is, a végső befutó viszont nem más, mint a fentebb is említett Margot Robbie. Ő tavaly év végén azt nyilatkozta: "valami teljesen másra" készülnek, mint amire a rajongók számítanának.
Magic 8-Ball (még készül) - mindentudó biliárdgolyóból
Listánk legparább tagja sajna még csak készülőben van, mégis, már most mindent visz. A Blumhouse produkciós cég nem először fejleszt különös, ámde magából adódó alapanyagból filmet, lásd mondjuk az áltudományos szellemtáblán alapuló Ouiját, a Magic 8-Ball projekttel viszont ismét magukra licitálnak. Igen, ez ugyanaz a golyóbis, amit például a Toy Story Woodyja is megrázott válaszokért: a valóságban is létező Mattel-termék, a mindent megválaszoló bűvös 8-as biliárdgolyó már jellegéből fakadóan is elborult filmet eredményezhet, márpedig ha maga a Blumhouse tervez belőle horrort gyártani, akkor legalább abban biztosak lehetünk, hogy beszédtéma lesz a kész mű, bárhogyan is süljön az el.
Ti milyen őrült hollywoodi alapanyagot tudnátok még megemlíteni? Van esetleg saját, nem kevésbé elborult ötletetek is? Írjátok meg kommentben!