Hirdetés

10 film, amiről azt gondolnád, hogy hatalmas bukás volt, pedig nem maradt teljes szégyenben

|

Most olyan alkotások közül válogattunk, amiket sokan csúfos kudarcnak tartanak, pedig nem mindegyik lett anyagi csőd.

Hirdetés

Hipervándor

Hayden Christensen kevés emlékezetes szerepet tud felmutatni a Star Wars franchise Anakin Skywalkere, valamint Darth Vadere mellett, de a 2008-as Hipervándor kivétel. A holnap határát és A Bourne-rejtélyt is tető alá hozó Doug Liman egy olyan különleges történet központi karakterévé tette meg, amelyben a teleportálás létezik, és ez adja a fő problémát is, amikor a képességeit használó hősünkre vadászni kezdenek (Samuel L. Jackson vezetésével) és megkezdődik a világon átívelő macska-egér játék. A 20th Century Fox 85 millió dollárt szórt el rá, amelyet nem tudtak elérni az amerikai bevételek (kicsivel több, mint 80 millió dollár jött be), de a nemzetközi piac ismét mentette a menthetőt, és további 144 milliót adott bele a közösbe, így picivel szebb lett a bizonyítvány. A DVD eladások aztán sokat dobtak a számokon, közel 35 millió dollárt termeltek, így a Hipervándor egy különleges, 3D-s DVD-s újrakiadást is kapott, amelybe aligha fektettek volna egy csőd után.

Hulk (2003)

Ma már a közvélemény Mark Ruffalót tartja az igazi Hulknak, de nem volt ez mindig így: a dühöngő, zöld szörnnyé átalakuló Bruce Bannert megformálta már Bill Bixby, Lou Ferrigno, Eric Bana és Edward Norton is, és mindegyik változatnak egyaránt vannak rajongói. A Bana-féle Hulk ráadásul egy Oscar-díjas rendező, Ang Lee (Túl a barátságon, Pi élete) elképzelésében valósult meg az önálló Hulk-film jogokat a mai napig őrző Universal Pictures jóvoltából, amely - egy mai szemmel nézve már nevetséges összegből - 137 millió dollárból készült el, és összesen 245 millió dollárral zárult a mozis pályafutása (amiből 132 millió dollárt az amerikai piac tett ki), ami még a nullszaldótól is elmarad, de semmiképpen sem olyan fiaskó, mint amit gondol róla a kollektív tudat. Ez utóbbiról részben a pár évvel később bemutatott A hihetetlen Hulk is tehet, amelyet jobb filmként tartanak számon, továbbá az is közrejátszik, hogy a Hulk nem volt az a kasszasiker, amit az emberek elvárnak egy szuperhősös blockbustertől. Van, akinek így is bűnös élvezet marad.

Hirdetés

Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Az előző Indiana Jones film óta 19 év telt el, ami növelte annak kockázatát, hogy az emberek már nem lesznek vevők a karakterre, hiszen időközben felnőtt egy új generáció és nem mindent lehet eladni a nosztalgiával sem (remek példa erre a 2023-as Indiana Jones és a sors tárcsája). A Kristálykoponya királysága esetében a Paramount Pictures 125 millió dollárra becsülte előzetesen a költségvetést, amely aztán 185 millió dollárra rúgott, ami azzal fenyegetett, hogy George Lucas, Steven Spielberg és Harrison Ford is kevesebb pénzt rakhatnak zsebre, ám bármennyire is volt ellenszenves a rajongók szemében a film több eleme (például Shia LaBeouf karaktere), az Indiana Jones és a kristálykoponya királysága nemhogy nem lett bukás, de szépen hozott is. Az amerikai nézők 317 millió dollárt termeltek, a nemzetközi teljesítmény pedig 469 millió dollárra rúgott, szóval összesen 786 millióval büszkélkedhetett a Kristálykoponya királysága. Meglepő, nem?

Terminátor: Genisys

Minden franchise-nál eljön az a pont, amikor már a rajongók is azt mondják, hogy itt az idő befejezni: nos, a Terminátor esetében a 2015-ös Genisys már azután a bizonyos pont után jött ki, és Arnold Schwarzenegger visszahozásával, valamint olyan arcokkal igyekezett még némi pénzt kisajtolni a James Cameron által elindított és addigra agyonjáratott brandből, mint Jason Clarke, Emilia Clarke, J.K. Simmons, Matt Smith és Jai Courtney. Alan Taylor a Thor: Sötét világ után ezzel se igazán lopta be magát a filmkedvelők szívébe, sőt sokan a franchise mélypontjának tartják a Genisys-t (azóta a 2019-es Sötét végzet azért átrendezte a rangsorokat), amely a látszólagos közutálat ellenére nem végezte a süllyesztőben. 155 millió dollárból faragták és 440 millió dollár lett a végeredmény, amely pont arra volt elég, hogy a 20th Century Fox vérszemet kapjon és rábólintson a következő filmre is.

A GS már a TikTokon is vár

Hírek, érdekességek, tippek, ajánlók, unboxing, hardveres videók, minden, ami 1-2 percbe belefér. Kövess minket TikTokon is!

Warcraft: A kezdetek

Érzékeny pontra tapintunk, hiszen közöttünk is számos WoW-rajongó akad, a film megtekintése előtt is két táborra szakadtunk: volt, aki lelkesen várta, volt, aki szkeptikus volt. Az igazság valahol középen van: messze nem lett olyan rossz a film, ahogyan azt sokan szajkózták, de nem is erre lesz a legbüszkébb a Blizzard. Egy még izgalmasabb folytatás potenciálja viszont kétségtelenül megvolt benne, amit aztán nem sikerült kiaknázni, mivel a bevételek nem hozták azt a szintet, amit a Legendary Pictures és a Universal Pictures vártak, pedig egy Wow-rajongó kezébe (a Holdat és a Forráskódot is jegyző Duncan Jones) adták a rendezést. A Warcraft: A kezdetek 160 millió dollárból készült és 439 millió dollárig jutott globálisan, ugyanakkor a számítások szerint legalább 450 millió dollárra lett volna szüksége ahhoz, hogy legalább nullszaldós legyen. De tekintve, hogy a Super Mario Bros.: A film és a Pokémon - Pikachu, a detektív előtt ez tartotta a legtöbb bevételt elért videojátékos film rekordját, ez aligha nevezhető égbe kiáltó vereségnek, csupán a túl magasra tett lécet nem bírta megugrani. Kár érte.

Waterworld - Vízivilág

Kevin Costner posztapokaliptikus látványfilmje a megalománia egyik iskolapéldája. Annyira sokat akartak vele markolni és emiatt annyi probléma adódott a gyártás során, hogy végül 175 millió dollárra rúgott a költségvetése, ami a '90-es években rekordnak számított. A film végül Amerikában csalódást keltő eredményt produkált, csupán 88 millió dollárt hozott vissza, amit a tengerentúli 175 millió dolláros teljesítménnyel sikerült kicsit kozmetikázni. Mégis sikertörténet lett a vége, ugyanis a film nyereségessé tudott válni a televíziós jogok, VHS-es eladások és egyéb üzletek miatt, mint amilyen a Waterworld: A Live Sea Spectacular névre keresztelt kaszkadőrshow is volt, amely a Universal számos élményparkjában helyet kapott. Ettől még a közhiedelem minden idők egyik leghíresebb hasalásaként tartja számon a kalandfilmet, ami azért túlzásnak is nevezhető a fentiek fényében.

Ti melyik filmet szerettétek ezek közül?

Oldalak: 1 2

Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)