A Forza játékokban az a legjobb, hogy sokféleképp játszhatjuk őket: akkor is jól szórakozhatunk, ha a legkisebb részletekig finomhangolnánk járgányainkat, és akkor is, ha csak a versenyzés része érdekel minket. Aki különleges festést szeretne, de nincs ideje, kedve, vagy kellő kreativitása alkotni, más játékosok műveiből is válogathat - feltéve, hogy a cenzorok nem ítélik sértőnek egyik-másik dizájnt.
Egy játékos úgy gondolta, jó ötlet lesz az autóján ötvözni a KFC dizájnját Kim Dzsongun koreai diktátor arcképével és néhány márka kreatív átnevezésével. A Turn 10 Studios ellenőrei másképp látták.
Nem tudni, hogy pontosan melyik elem, vagy netán az elemek összessége eredményezte-e a bant, de az illető 9999. december 31-éig nem játszhat online. Elképzelhető, hogy a #SendNukes hashtag, a Nike Nuke-ra átírt logója, a New Balance-t helyettesítő Nuke Balance, a Pirelli logóra hajazó Pyongyang felirat (ez Észak-Korea fővárosa, Phenjan angol átírata), netán a két Korea közti határra utaló Parallel 38, vagy konkrétan a vezér arcképe volt-e a ban kiváltó oka.
e o cara que foi banido do Forza Horizon 5 por fazer vinis pros carros com o Kim Jong-un
— igor (@gaahogi) December 1, 2021
o maluco tomou ban até 31 de dezembro de 9999 pqp pic.twitter.com/yE5KG2ZdiG
A teljes Forza sorozatra, valamint a Forza játékokhoz kapcsolódó netes felületekre, streamekre és fórumokra vonatkozó szabályok szerint zéró tolerancia vonatkozik a gyűlöletbeszédre, az erőszakos cselekedetekre, az obszcén képek megjelenítésére, illetve a csalásra, továbbá nem lehet a felhasználói tartalmakban sértő kifejezés vagy gesztus, tilos mások zaklatása és bántalmazása, a meztelenség és szexuális tartalmak ábrázolása, az önsértés bátorítása, bizonyos közismert egyének, szervezetek vagy események megjelenítése, önkényuralmi jelképek feltüntetése, sőt, a listán szerepel, hogy a kisteherautókra nem szabad felfesteni az "ingyen cukorka" vagy "ingyen akármi" kifejezéseket. Ne gondoljátok, hogy ez alaptalan.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.
Szóval egyfelől érthető a döntés, nem kell, hogy a politika olyan videojátékokban megjelenjen, ahol semmi helye, ráadásul ez sértőnek is tekinthető az észak-koreai rendszer vezetői és hívei számára. Az már talán csak részletkérdés, hogy ők a játékon belül egyáltalán nem találkozhatnak vele, az interneten meg bizonyára csak a cenzorok látják.