A battle royale mód ingyenességének, a kevésbé komoly hangulatvilágnak, a mód népszerűségének és annak köszönhetően, hogy rengeteg különböző eszközön fut már, a Fortnite a gamer szférán kívül is komoly ismertségre tett szert. A rapperek és focisták után az Egyesült Királyságban a politikusok sem hagyták figyelmen kívül a legújabb trendet, de a kultúráért felelős államtitkár nyilatkozata talán nem úgy sült el, ahogy arra számított.
A Matt Hancock sajtótájékoztatóján elhangzottakkal egyébként mi is teljes mértékben együtt tudunk érteni:
"A túl sok, képernyő előtt töltött idő káros hatással lehet a gyermekeink életére. Akár a közösségi médiáról, akár videojátékokról van szó, a gyermekeknek biztonságos keretek között kellene őket használniuk, egy olyan életstílus részeként, ami testmozgást és a való világban történő szocializációt is magában foglal"
- mondta az államtitkár.
Ehhez képest több mainstream brit médium, például a Daily Mail és a Daily Telegraph is arra használták Hancock szavait, hogy megkongassák a vészharangot a függőséget okozó videojátékok miatt, kiemelve természetesen a Fortnite Battle Royale-t. Ezek mellett is több más összeállítás jelent meg, például a Sun a késő esti játék, a veszekedések vagy a romló iskolai teljesítmény miatt aggódó felnőttek mellett olyan szülőket szólaltatott meg, akik vagy maguk költöttek rengeteget gyermekük unszolására a játék mikrotranzakcióira, vagy a csemetéjük a szülők tudta nélkül kezdte el szórni a pénzt. Sőt, nyilatkozott egy olyan szülő is, akinek a fiai állítása szerint "szörnyekké változtak" a játék miatt, és egy, a Fortnite-hoz kapcsolódó veszekedés közben a család tévéjét is összetörték.
Szerencsére a szenzációhajhász történetek már nem olyan hatásosak, mint korábban, hiszen egyre több dolog ellensúlyozza a bulvárlapok riogatását. Egyfelől az online kommentek között sok olvasó rámutatott az ilyen cikkek egyoldalúságára - a legviccesebb talán az volt, amelyik belinkelte az ugyanazon a site-on megjelentetett cikket, ami a Fortnite-ban való sikerességhez adott tippeket. Emellett a brit játékipart képviselő UKIE is felszólalt az egyoldalú tudósítás ellen, a Guardian pedig egy, a játékokhoz is értő újságíró segítségével inkább megértetni próbálja a szülőkkel a battle royale-őrületet és néhány hasznos tippet ad az észszerű korlátozásra a riogatás helyett.