Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow
Nem mehetünk el szó nélkül a 2004-ben megjelent Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow mellett, ami a sorozat egyik legjobb értékelésével rendelkező epizód. Na persze nem a magyar szinkron miatt, ami, hasonlóan a Vaják esetéhez, erősen megosztotta a hazai közösséget. Szerintetek egyébként Michael Ironside vagy Forgács Péter hangja illik jobban Sam Fisher karakteréhez?
Postal 2
Általában mély nyomot hagy a magyar közösségben, ha egy alkotással az anyanyelvünkön tudunk játszani, a 2003-ban megjelent Portal 2-re azonban valószínűleg még így sem emiatt emlékszünk a legjobban. A játékot ugyan végig lehetett játszani anélkül, hogy bárkivel végeznénk, azért legyünk őszinték, nem sokan voltunk pacifisták egy olyan játékban, ahol a vizelés és a fejek ásóval való leverése rendelkezésünkre állt.
Érdekesség, hogy a játék fejlesztői nem hagyták hátra a Postal 2-t, még 2016-ban is kapott új tartalmakat, a videojáték-történelem egyik leggusztustalanabb címe pedig a hőskorban még GameStar mellékletként is beszerezhető volt. A botrányos, gyomorforgató és sokszor nevetséges képkockákat azonban még emlékezetesebbé tette a tény, hogy a teljes játék szinkronizálva van, kezdve a rendőröktől, az utcai civileken át, egészen a történet szempontjából is fontos karakterekig, még a főszereplő is magyarul szólal meg. Persze mocskos szájjal.
Unreal Tournament
A gyűjtés vége fele úgy tűnik akaratlanul is kezdünk belecsúszni a trágár anyagokba. Az 1999-es év játéka, az Unreal Tournament is kapott egy igazán fantasztikus szinkron csomagot, ami leginkább ízléstelen beszólásokból áll.
Ez mondjuk annak fényében nem meglepő, hogy egy pörgős arénalövöldéről beszélünk, így sok helye nincs a történetnek. Persze azért egy sovány körítése van, miszerint az Unreal Tournament 2341-ben játszódik, a meccsek pedig a galaxis legjobb harcosainak összecsapásai. Ha szeretnétek képbe kerülni a történettel, erre tessék, ha azonban csak a lényeg érdekel, indítsátok el az alábbi videót. Letöltő linket pedig itt találtok, ha szórakoznátok kicsit.
Worms játékok
Kell egy kis lazítás az utóbbi két cím után. A sorozat elsőszámú fejlesztője, a Team 17 1995-ben jelentkezett az első Worms játékkal, ettől a ponttól kezdve pedig nem volt megállás. A franchise számtalan kiadót, több fejlesztőcsapatot és megannyi platformot megjárt.
Az elmúlt évtizedek során a kis kukacok Magyarországon is nagyon népszerűek voltak, amit minden bizonnyal a vicces, de a játékhoz szuperül passzoló szinkroncsomagnak köszönhettek. Ha manapság valakinek Worms-özni támad kedve, szinte bármilyen platformon van erre lehetősége, kezdve a PC-től egészen az androidos és iOS-es készülékekig, a Worms World Partyt vagy az Armageddont érdemes leginkább elővenni.
S.W.I.N.E.
Ugye senki nem gondolta, hogy egy ilyen listáról lemaradt a legendás S.W.I.N.E.? Mint azt sokan tudjátok, július 26-án a Disznó Köztársaság megbukott, ezután pedig Acélagyar ragadta magához a hatalmat, aki azonnal hadjáratot indított a nyulak ellen. A S.W.I.N.E.-t egy magyar gárda, az 1996-ban alapított Stormregion készítette. Az itthon rendkívül népszerű RTS-ben választhattunk, hogy a pacifista nyuszik, vagy a fegyverkező malacok oldalára állunk.
A játék valóban minőségi és nagyon vicces szinkronnal rendelkezett, ami már előzetesében is zsebre tette a célközönséget. Ha már régen vettétek elő az amúgy felújított kiadásban is kapható játékot, instant nosztalgiának indítsátok el az alábbi videót.
És ha nem kell a gyári fordítás...
Ugyan a nagy játékkiadók egy ideje letettek a magyar közösség kiemelt támogatásáról, itthon még mindig számos egyén és csoport van, akik a saját idejüket és energiájukat nem kímélve azon dolgoznak, hogy minél több játékot élvezhessünk legalább magyar felirattal. Ha szívesen böngésznétek magyarítással rendelkező játékokat, érdemes felkeresni a Magyarítások Portált, ahol egyre bővülő kínálat várja az érdeklődőket, és aminek bővüléséről mi is rendszerint beszámolunk nektek.