A Red Alert 3 sztorijában a fÅ‘szerepet ismét az idÅ‘manipuláció kapja. Az igazi különbség annyi, hogy ezúttal nem Einstein, illetve a szövetségesek trükköznek a történelmet megváltoztató merénylettel, hanem a szovjetek. Cserdenko generális és Krukov tábornok a szovjet seregek és a szövetségesek közti (elÅ‘bbiek számára végzetes) végsÅ‘ összecsapás során egy titkos ajtón keresztül egy idÅ‘gépet rejtegetÅ‘ hatalmas terembe távoznak. Innen idÅ‘utazással visszatérnek a húszas évekbe, ahol Einstein egy konferencián éppen beszédet tart. Cserdenko kezet fog a gyanútlan tudóssal, aki épp úgy jár, mint Hitler az elsÅ‘ Red Alert elején: örökre dezintegrálódik, Ãgy egyúttal a történelembÅ‘l is kitörlÅ‘dik. Ebben az alternatÃv „történelemben" tehát a szövetségesek nem szereznek olyan tetemes elÅ‘nyt Einstein idÅ‘gépe segÃtségével, és úgy tűnik, a szovjetek töretlenül haladhatnak elÅ‘re a világhódÃtás rögös útjain.
Vakarimaszuká??? Nyet!
A játékos tehát ezúttal három hadjárat mellet dönthet: a szovjet elvtársakat, a szövetséges elnököket, vagy a japán császárt segÃtheti megalomán tervei egyengetésében. Csakúgy, mint a korábbi részekben, itt is mindhárom hadjáratban egy fiatal, ambiciózus parancsnokot alakÃtunk, tehát nincs Kane's Wrath-féle meglepetés a játékos által irányÃtott fÅ‘szereplÅ‘vel kapcsolatban. A sztori, illetve a szándékosan B mozis átvezetÅ‘ filmek most is igyekeztek a Red Alert sajátosan grandiózus és komikus stÃlusát követni. Â
Â
Kooperáljunk!
Persze azért a lényeg most is a játék, nem a mozik. A Red Alert 3 legnagyobb újÃtása a kooperatÃv játékmód, amelyet a hadjáratokban is kipróbálhatunk. Ez konkrétan azt jelenti, hogy minden egyes átvezetÅ‘ után haverunkkal, vagy az interneten keresztül hozzánk csatlakozott ismeretlennel (utóbbinak szerintem nem sok értelme van...) is végigküzdhetjük magunkat az összes pályán. A készÃtÅ‘k olyannyira forszÃrozták ezt a kooperatÃv történetet, hogy aki szigorúan egyedül szeretné végigtolni a játékot, az is kap még a szingli pályákon is egy „társat", aki mellette harcol. Â
SAGE mindörökké?
A grafikus motornál ismét a SAGE sokadik verziójával van dolgunk, és látszik, hogy még most is sokat ki lehet hozni belÅ‘le. MinÅ‘ségben olyan drasztikus különbséget nem lehet észrevenni a Command & Conquer 3-hoz képest, bár a vÃzábrázolás kétségtelenül sokkal látványosabb. Az emberi egységek is nagyobbak, és jobban kivehetÅ‘ek, ez pedig igen kellemes az olyan fontosabb karaktereknél és hÅ‘söknél, mint például Tanya, a britek, vagy Natasa, a szovjetek kommandós femme fatale-ja. A különféle fény-árnyék effektusok, robbanások és más látványelemek ezúttal is ott vannak a szeren, bár túlzott fejlÅ‘dést nem éreztem ezek láttán sem.
Â
Megjegyzés: Az itt látható, egyébként nagyon izgalmas olvasmány Bad Sector Ãrása, és teljes egészében az októberi GameStar-ban olvasható! Fogyasszátok egészséggel! :)