Jelentős mérföldkőhöz érkezett idén az MLB The Show, ugyanis az idei kiadás ünnepli a széria huszadik epizódját. Ezzel együtt búcsúztak a fejlesztők az előző generációs konzoloktól, így a PS5 és az Xbox Series X/S optimalizálására koncentrálhattak, de a Switch-tulajok sem maradnak ki a mókából. A tavalyi Showhoz képest számos nagyszerű újításnak köszönhetően többet kapunk, mint egy adatbázis-frissítés és ráncfelvarrás. A grafikának még bőven van hová fejlődnie, de a játékélmény enyhíti azt a szívfájdalmat, hogy a kedvenc játékosaink modelljei kissé darabosak, és nem látszanak a tetoválások sem.
Megújultak ugyanis az egyes játékmódok, fejlődött a mesterséges intelligencia, rengeteg új ShowTech™ animáció és mechanika teszi realisztikussá a pályán zajló akciót, és ezúttal is mélyebb betekintést nyerhetünk a sport gazdag történelmébe az új Storylines szezonnak köszönhetően.
A dinasztia arca
A játék karriermódjának tekinthető a Road to the Show, ahol az a célunk, hogy egy feltörekvő középiskolai tehetségből egy igazi MLB-legendává váljunk. Ezúttal arra is van lehetőség, hogy az egyetemi liga 8 topcsapata közül választva fejlődjünk, bízva abban, hogy kellő tapasztalatot szerezve magasabb pozícióban bök ránk egy csapat a játékosbörzén, és könnyebb lesz a váltás az MLB szintre. Nem marad ki természetesen a Minor League élmény sem, de idén már elég kevesebb meccsen jól teljesíteni, hogy a vezetőedző felhívjon a Showba. Átdolgozták a fejlődési rendszert is, így tokeneket szerezve lehet fejleszteni a számunkra fontos attribútumokat. A belső nézetes kamerára váltás pedig elképesztően hangulatos, ahogy tökéletes dobással próbáljuk kiejteni a bázisok közt szaladó ellenfelet, vagy ahogy támadóként a földön úszva igyekszünk kikerülni a jelölést, miközben nyújtózkodunk a bázisért.
Sajnos a történetmesélés nem túl izgalmas - sablonos animációk és szinkron nélküli jelenetek próbálják színezni az eseményeket. Viszont rengeteg különböző játékstílust képviselhetünk a más-más elsődleges pozíciókban, így aki vevő az RPG-elemekkel fűszerezett karrierélményre, szórakoztatóbb módban és módon teheti ezt, mint tavaly ilyenkor.
A történelemkönyvek lapjain
Új fejezetekkel bővült a Storylines, amelyben egyes ikonikus játékosok karrierjeit élhetjük újra kulcspillanatok által. A Negro Leagues Baseball Museummal együttműködve a San Diego Studio idén James "Cool Papa" Bell, Wilbur "Bullet" Rogan, valamint Norman "Turkey" Stearnes történetét ismerhetjük meg Bob Kendrick baseballtörténész kiváló mesélésével.
Saját csapatunkat, vagyis dinasztiánkat is a baseballtörténelem egyik legfontosabb fejezeteként könyvelhetjük el, ha a pályán és azon kívül is jó döntéseket hozunk a Franchise módban. A csapatépítős szimuláció megújult szabadügynök piaci funkciókkal és mechanikákkal bővült, valamint elérhető a G.O.A.T. nehézségi szint, amit csak azoknak érdemes hosszabb távon próbálgatni, akiknek a Legend fokozat sem okozott túl nagy kihívást. A labda még gyorsabb, élesebben csapódik le, a suhintás tökéletes időzítésre vonatkozó ablaka, valamint az ideális ütőfelület is jelentősen kisebb.
A játékosok egyes attribútumai és elsődleges pozíciójuk is jelentősebb. A fejlesztők ezúttal erősen limitálták, hogy - a valódi statisztikákat figyelve - milyen posztokon és milyen hatékonyan teljesítenek a játékosok, így jelentős különbségek vannak az ügyetlenebb és az elit védők között. Így a Franchise, a March to October, és a Diamond Dynasty során is mérlegelnünk kell, hogy megéri-e a prémium védőposzton, például shortstopként játszani valakit, aki kiváló ütőeredményeket hoz, de nagyobb eséllyel hibázik védőként. Mivel számos új animáció az egyes attribútumokon alapszik, nagy kockázatot vállalunk, ha kevésbé ügyes védő van a pályán. Nem fogja olyan gyorsan megtenni az első lépést a labda irányába, nehezebb vele időzíteni a fal melletti felugrást, és az sem biztos, hogy kellő gyorsasággal és pontossággal dobja át a labdát a társának.
Videótesztek, magyarázók, érdekességek, beszélgetések, livestreamek, végigjátszások, magyar feliratos előzetesek.
Fényesebb gyémánt
A Diamond Dynasty az MLB The Show ultimate team módja, ami a többi sportjátékhoz hasonlóan pénz- és időnyelő kártyagyűjtögetős, csapatépítős rendszer, de talán ebben boldogulhatnak azok a legjobban, akik célja, hogy tematikus alakulatokat állítsanak össze, és ne nyúljanak mélyre a pénztárcába, hogy kompetitív csapatot küldjenek a pályára. Nincsenek idén már úgynevezett szettek, amik az elmúlt években nemcsak felgyorsították azt a folyamatot, ami során a kezdeti gyenge játékosainkat cseréljük baseball félistenekre, akiket a következő szettben már csupán nagyon limitáltan használhatunk. Visszatért a megszokott rendszer, így fokozatosan szedjük össze a kicsit jobban ütő, ügyesebb védő, hatékonyabb dobó játékosainkat, és kellően sok a folyamatosan érkező kihívás: Program, friss szabályrendszerű Mini Season, és Conquest térkép, amelyekkel nemcsak új játékosokat, hanem rengeteg játékbeli fizetőeszközt is szerezhetünk.
Sőt, a Diamond Dynasty bővült egy roguelike móddal is. A Diamond Questben Pokémon-játékokra emlékeztető térképeket kell felfedeznünk, majd stadionokat "elfoglalnunk", hogy értékes nyeremények üssék markunkat. A kezdő térkép kellő betekintést és oktatóanyagot nyújt a módhoz, hogy a tudással felvértezve gyűrjük le az új térképek minden kihívását. Aki pedig az igazi online kompetitív élményre vágyik, vár rá a Weekend Classic hétvégi liga, ahol még ritkább díjakat lehet bezsebelni.
A kommentátorcsapat nem változott, és noha természetesen dolgoztak új felvételeken, mégis sok az ismétlődő, vagy nem megfelelő kontextusban előforduló mondat. Előfordulnak néha bosszantó, bugyuta animációk is, de összességében roppant szórakoztató és tartalmas a játék még azoknak is, akik csak ismerkednek a baseball szabályaival. Nincs szükség magasan átlagon felüli szem-kéz koordinációra sem, mert az alacsonyabb nehézségi szinteken is adott a Franchise, a March to October és Road to the Show élménye.
Az évente új résszel előrukkoló, és nehezen megújuló sportjátékok piacán ezúttal is üde színfolt az MLB The Show 25, ami a felfrissített játékmenetnek, új mechanikáknak, és bővített játékmódoknak köszönhetően nagyszerű kikapcsolódást, az arra fogékonyaknak pedig komoly kihívást is nyújt akár több száz órán át.