A múlt héten borzolta a kedélyeket egy csalószoftver, ami a maga nemében forradalmi megoldást nyújtott a rosszul célzó vagy könnyű sikerre vágyó játékosoknak. A User Vision Pro nevű program új verziója mesterséges intelligencia segítségével tette halálpontossá a célzást, s akár konzolokon is megvethette volna a lábát.
A szoftver egy PC-n és egy digitalizáló kártyán keresztül, élőben küldte az inputokat a kontrollernek, az utasításaival pedig elég volt csak nagyjából a kiszemelt ellenfél irányába nézni a halálpontos lövésekhez.
A készítője a YouTube-on népszerűsítette a bármely platformon és bármilyen játékkal használható szoftvert, "véletlenül" pont a Call of Duty-ban demonstrálva a képességeit. Idővel az Anti-Cheat Police Department Twitter-csatorna is megosztotta az anyagot, felhívva rá a figyelmet, hogy a megoldás a PC után az eddig tisztább konzolos meccseket is tönkreteheti.
Ladies and gentlemen, I present you the next generation of cheating now available on console, and has been for a while but lately its been becoming more popular and more of a trend, consoles are no longer a safe space to play your games legit anymore pic.twitter.com/iEQzPVFf1h
— Anti-Cheat Police Department 🕵️ (@AntiCheatPD) July 5, 2021
A Warzone csalóival kilátástalan harcot vívó Activision ezt követően lépett akcióba, és rövidesen nem csak az eredeti videó tűnt el a YouTube-ról, de a projekt weboldalán is megjelent egy közlemény, ami nem sok kérdést hagy a történtek háttere felől.
"Ez a nyilatkozat nem volt kötelező. Az Activision Publishing kérésére azonban a továbbiakban nem fogok olyan szoftvert fejleszteni, vagy ahhoz hozzáférést biztosítani, amellyel vissza lehet élni a játékaikban. Sosem állt szándékomban törvénytelenül cselekedni. (…) A szoftvert sosem adtam ki."
- írja a USER101 álnevű fejlesztő.
A közlemény második részében azon sajnálkozik, hogy ez valójában egy nagyon előnyös technológia, amivel például a webkamerák is képesek lehetnének automatikusan követni az emberi mozgást, ám a potenciális negatív hatásai miatt sosem lesz befejezve.
Zárásként ehhez csak annyit tudnánk hozzáfűzni, hogy talán nem kellett volna profi csalószoftverként beharangozni a koncepciót, szebb is lehetett volna a történet vége. Ti mit gondoltok?