Az alcím nélküli, 2018-as God of War játék után azt hihettük, hogy a folytatás egyértelműen Thorra fog koncentrálni az északi istenekből, és a villámok ura a tegnap közzétett új előzetesben is felbukkan legendás kalapácsával az oldalán, azonban a friss kedvcsinálóból az is kiderült, hogy egy másik skandináv istenség, Tyr is kiemelten fontos szerephez jut a God of War: Ragnarökben.
Kratos és Atreus mindent megtesznek, hogy megtalálják a halottnak gondolt Tyrt, a trailer végén pedig rá is bukkannak a bebörtönzött istenségre, akit a jelek szerint sikerül kiszabadítaniuk. De kicsoda Tyr?
Ahogy az a God of War: Ragnarök előzetesében is elhangzik, Tyr nem más, mint a háború istene az északi panteonban, szóval gyakorlatilag ő Kratos helyi megfelelője - a God of War széria főhőse még a régebbi játékokban megölte a görög hadistent, Arészt, és átvette a helyét. Tyrről elég kevés történet maradt fenn, noha egykor biztosan fontos istenségnek számított, hiszen maga az óskandináv Týr szó is "Isten"-t jelent. Egyetlen olyan fontos mondáról tudunk, melyben Tyr is szerepel: ez Fenrir farkas megkötözése.
Fenrirt az istenek meggyőzték, hogy csak játékból akarják megkötözni, a farkas pedig úgy ment csak bele a dologba, hogy ha valaki hajlandó kezét az ő szájába tenni. Tyr volt az, aki vállalkozott erre, miután pedig Fenrir rájött, hogy csapdába csalták, leharapta Tyr kezét. Tyr a továbbiakban félkarú istenségként él, végül a Ragnarök során pedig Garmmal, az alvilág kapuit őrző kutyával vív élet-halál harcot, mely során mindketten meghalnak.
Mivel a God of War: Ragnarök videojáték előzetesében Tyrnek még megvan mindkét keze, könnyen lehet, hogy tanúi lehetünk majd valamiféle formában az említett kalandnak Fenrir farkassal, és az sem tűnik lehetetlennek, hogy Garm is felbukkanjon.