A Microsoft még az Xbox One-érában, 2015-ben dobta piacra a profiknak szánt, prémium kialakítású és mély testreszabhatósággal felvértezett Xbox One Elite Controllert, a termék pedig elég sikeresnek bizonyult ahhoz, hogy 2019-ben megkapjuk a Series 2 néven futó továbbfejlesztett változatát.
A Sony mindeddig kimaradt ebből a buliból, a tegnap esti gamescom Opening Night Live keretében viszont végre leleplezte a PlayStation 5-höz szánt DualSense Edge vezérlőt, amely egy sor extrával különbözteti meg magát a mezei kiadástól.
Az új kontrollert nem meglepő módon ugyancsak a testreszabhatóság elvére húzták fel, amivel a Sony ígérete szerint előnyre tehetünk majd szert a játékokban. A DualSense Edge-tulajdonosok a következő megoldásoknak örvendhetnek:
- Az egyes gombok remappolhatók és akár le is tilthatók, továbbá a ravaszok viselkedését is nagyban meghatározhatjuk, átkalibrálva a ravasz által megtett utat és az érzékelési pontot. Az előbbi az FPS-eknél teheti gyorsabbá a reakcióinkat, az utóbbival a versenyjátékokban válik precízebbé a gáz adagolása.
- Az egyedi gombkonfigurációkat külön profilokként menthetjük el, és váltogathatunk köztük az egyes játékokhoz.
- A dedikált Fn-gomb segítségével könnyedén átválthatunk egy másik irányítási profilra, állíthatjuk a játék és a chat hangerejének egyensúlyát, hozzáférhetünk a DualSense Edge profilbeállításaihoz, és játék közben is tesztelhetjük az új gombkiosztásokat.
- Három cserélhető stickkel (normál, magas és alacsony) igazíthatjuk a kezünkhöz az irányítást, a hátsó gombokhoz pedig két eltérő szettet kapunk.
- A könnyedén és külön is eltávolítható joystick-moduloknak hála nem kell kidobnunk az egész kontrollert, ha valamelyik stick driftelni kezd.
- Lezárható USB-C csatlakozó, amely megakadályozza, hogy a játék hevében kicsússzon a töltőkábel.
Mindent összegezve tehát a Sony egy ütősnek ígérkező kütyüvel dobta fel a PlayStation-univerzumot, így már nagyon várjuk, hogy a saját tapasztalatainkat is elmesélhessük róla. Az viszont egyelőre rejtély, hogy erre mikor kerülhet sor, mivel a japánok egyelőre a megjelenési dátumot és az árat is titokként kezelik.