Az Assassin's Creed sorozat kezdete óta a jelenkori történetszál is része a játéknak, még ha sokan ezt könnyen el is felejthetik, hiszen a játékidő legnagyobb része a múltban, történelmi környezetben kap helyet minden egyes részben. Az általános kerettörténet szerint a modernkori szereplők ugyebár az Animus nevű gépet használják, amely lehetővé teszi számukra, hogy az ősi emlékeket a DNS-ükből előhívva "újraéljék" elődeik életét. Ez a koncepció korábban különösen markáns volt, míg Desmond Miles karaktere állt a középpontban, aki az első pár Assassin's Creed játék modern főhőse volt, és aki az Abstergo nevű, templomosok által irányított vállalat intrikái mellett próbált meg boldogulni.
Desmond történetének lezárása óta azonban a Ubisoftnak maradjunk annyiban, nehézségei adódtak a modern történetvonal színvonalánk fenntartásában. Marc-Alexis Coté, a sorozat vezetője szerint a jelenkori sztori azóta leginkább csak egyfajta mellékággá vált, ami nem igazán köti össze a történelmi eseményeket. Persze ott volt Layla Hassan, a legutóbbi trilógia új főszereplője, de az ő történetíve kevésbé sikerült konzisztensre, mivel a sorozat egyre inkább az isu nevű ősi nép ereklyéi utáni hajszára koncentrált. Coté elmondása szerint ez az irány csökkentette a templomosok és aszaszinok közti konfliktust, leegyszerűsítve azt egy misztikus tárgyak utáni kutatássá. Ráadásul az összetett lore egyre nagyobb kognitív terhet rótt a játékosokra, ami miatt a sorozat nehezen közelíthetővé vált az újonnan érkezők számára is.
Az Ubisoft azonban most a jelenkori történetszál újraélesztését tervezi az Assassin's Creed Shadowsban, az új játékban a múlt és a jelen egyszerre kerül a középpontba. Coté szerint az új modern történetszál olyan témákat fog feltárni, mint az emlékezet, identitás és autonómia, valamint azt, hogy a múlt miként alakítja a jelenünket és jövőnket. Az új irány célja, hogy a játék történelmi aspektusait kiemelve jobban megvilágítsa azokat a kortárs kérdéseket is, mint a szabadság és kontroll, a tudás hatalma, valamint az egyéniség és a konformizmus közti feszültség.
A stúdión ezen narratívát az Assassin's Creed Infinityben, egy új platformon keresztül kívánja megvalósítani, amely egy központi hubként szolgál majd, itt a modern elemek egységesen jelennek meg. Bár néhány rajongó attól tart, hogy ez esetleg csak egy újabb háttérelem lesz a játékindításhoz és nem több, Coté reményei szerint az új tematika és a történetvezetés segíteni fog abban, hogy az Assassin's Creed ismét elérje azt a hatást, amit a kezdetekben váltott ki a játékosokból.
Az Assassin's Creed Shadows 2025-ös érkezésével így a rajongók óvatos optimizmussal várhatják, hogy a sorozat vajon tényleg visszatér-e gyökereihez, vagy valóban sikerül-e a Ubisoftnak a történelmi és jelenkori szálakat harmonikusan egyesítenie.
Semmi spam, csak napi 2-3 értesítés Viberen, hogy képben maradj a játék- és filmvilág, a geek kultúra legérdekesebb híreivel.