Az Úr 2004. évében jártunk, a stratégiai játékok aranykorának derekán, amikor az ismeretlenség homályából előbukkant Black Sea Studios bemutatta Knights of Honor című alkotását. A középkori környezetbe helyezett RTS-t kedvezően fogadta a közönség, és a kritikusok sem bántak vele túl keményen, de a bolgár fejlesztők folytatás helyett egy kevésbé sikeres sci-fi stratégiai játékkal (WorldShift) akarták megváltani a világot. Nem jött össze viszont felkeltették az akkor épp a csúcson lévő Crytek érdeklődését.
A kapcsolatfelvételből barátkozás, a barátkozásból közösen kovácsolt tervek, a közösen kovácsolt tervekből pedig felvásárlás lett. Az utóbbi pedig - kapaszkodjatok meg! - nem vezetett sehova. A Crytek Black Sea-re átkeresztelt stúdió sokáig kínálódott az Arena of Fate című, Cry Engine-re épített MOBA-val, ám az végül sosem látta meg a napvilágot. A srácoknak az volt az egyetlen szerencséje, hogy a terjeszkedni szándékozó Creative Assembly meglátta bennük a lehetőséget, így nem jutottak a bezárt Crytek Budapest sorsára.
A Creative Assembly Sofia köszöni szépen, azóta is remekül megvan, két DLC után meg is kapta első saját projektjét az A Total War Saga: Troy képében. Ami pedig a Knights of Honor jogait illeti, azok időközben a THQ Nordichoz kerültek, és mint azt már számtalanszor megtapasztaltuk, az Embracer Group részét képező kiadó nem azért vásárolgat régi IP-kat, hogy aztán a trófeateremben kiakasztva gyönyörködjék bennük. Ezért a viszonylag frissen alakult, ám az eredeti fejlesztők közül többet is sorai közt tudó Black Sea Gamesre bízta a folytatást, amely képes lehet megszólítani az RTS-ek és a nagyívű stratégiai játékok szerelmeseit is.
Lennél a GS közösség tagja? Gyere a GS Party/Chat Facebook csoportba, dobj fel témákat, dumálj régi és új GS írókkal, olvasókkal!
Természetesen mindenki megízlelheti a győzelmet, aki hajlandó elég időt rászánni, de hatványozottan jobbak lesznek az esélyei azoknak a játékosoknak, akiknek van érzékük a diplomáciához, okosan használják céljaikra a kémeket és az egyházat, konyítanak a gazdaságszervezéshez, és nem száll inukba a bátorság, ha csatába kell vezetniük seregeiket.