Egy érdekes történet látott napvilágot egy weboldal jóvoltából, ami olyan Nintendo-játékok után nyomoz, ami végül sosem jelentek meg. Eszerint az első Harry Potter-regény 1997-es megjelenése után olyan hatalmas vállalatok mellet, mint a Disney, a Universal, vagy a végül győztes Warner Brothers, a Nintendo is beszállt a licencért folytatott versenybe.
A cég ajánlata szerint határozatlan időre szerződtek volna J. K. Rowlinggal, és természetesen játékadaptációkat csináltak volna, ami azt jelentette volna, hogy lehet, hogy nem készültek volna el a sorozat népszerűségéért nagyban felelős filmek. Az eredeti ajánlat szerint egy külső nézetes kalandjáték mellett a Nintendónak is eszébe jutott egy kviddics-témájú spin-off ötlete is, amin dolgozott többek között Adi Granov is, aki jelenleg a Marvel egyik művésze.
1998-ban egy hétig az amerikai Nintendo mellet a Software Technology is csak ezen dolgozott, félretéve a Ridge Racer 64, a Bionic Commando és a Crystalis készítését is. Ezalatt főleg koncepciós rajzok és animációk készültek, hogy illusztrálhassák az írónőnek, milyenek lettek volna a Nintendo-féle Harry Potter-játékok.
Mindegyik regény megjelenését játékmegjelenés kísérte volna a japán cég aktuális konzolján, így készítettek volna Harry Potter-címet a Nintendo 64 mellett a Gameboyra és a Gamecube-ra is, ahogy idővel az ezeket követő konzolok sem maradtak volna ki. Volt azonban egy kisebb vita a Nintendo vezetése, és az anyagokon dolgozó csapat között.
Az eredeti koncepció szerint az első regény borítóján szereplő illusztrációhoz hasonló stílust céloztak volna meg, a cégvezetők viszont máshogy képzelték el a Harry Potter-játékok látványvilágát: "Minden megérzésemmel ellentétes volt, azok alapján, amit J. K. Rowlingtól olvastam, miszerint meg szeretett volna maradni egy kifejezetten brit hangulatnál." - nyilatkozta egy művész, aki a projekten dolgozott.
"Teljesen át kellett alakítanom az eredeti rajzaimat, és elmenni egy sokkal inkább japán, mangás irányba. Volt egy nagy vitánk emiatt, de a főnököm ragaszkodott hozzá. [A kviddics-játékon dolgozó művésznek] lehetősége nyílt egy realisztikusabb változatra - emlékszem, Hermione nagyon szépen lett megrajzolva, de nem hinném, hogy bármit is megőrzött volna azokból az időkből" - folytatta.
Mint a dolgok mai állásából tudjuk, Rowling végül nem a Nintendo ajánlatát fogadta el, a Warner pedig az Electronic Artsszal állapodott meg a játékadaptációk elkészítéséről - akik elkészítettek egy a Nintendo által is felvetett kviddics-játékot.
Mit gondoltok, milyenek lettek volna a Nintendo-féle Harry Potter-játékok?