Hirdetés

Aki bújt, aki nem, lövök – kipróbáltuk a Midnight Murder Clubot

|

Tettünk néhány kört a Sony korai hozzáférésben lévő lövöldéjével.

Hirdetés

A Sony számos saját tulajdonában lévő stúdióval is rendelkezik, melyek minőségibbnél minőségibb címeket tesznek le az asztalra, gondoljunk csak például a Naughty Dog, vagy az Insomniac játékaira. Ezen felül viszont a Sony Interactive Entertainment kiadó külső fejlesztőkkel is együttműködik egy jóváhagyási procedúra során, mely már az adott játék tervezési szakaszában elindul. Néha viszont előfordul, hogy olyan játékok is támogatást kapnak, melyek aztán nem aratnak osztatlan sikert a közönség részéről. Így járt a közelmúltban például a Concord. Nemrég belépett korai hozzáférésbe egy újabb multiplayer shooter, mely hasonló konstrukcióban készült, mi pedig jól ki is próbáltuk.

Egészen pontosan a Midnight Murder Club című játékról van szó, melyet a Velan Studios fejlesztett. Ez a csapat leginkább a Mario Kart széria Home Circuit című részéről lehet ismerős, de ők készítették az EA Knockout City című extrém kidobós játékát, valamint egy Hot Wheels játékot is fejlesztettek. Ezúttal egy meglehetősen egyszerű multiplayer FPS-ről van szó azzal a különlegességgel, hogy a játékosok teljesen sötétben, mindössze egyetlen zseblámpával és egy revolverrel felszerelkezve esnek egymásnak egy vadászkastélyban. A lámpát ki-be tudjuk kapcsolni, aminek stratégiai jelentősége is van, hiszen ennek révén könnyebben észrevehetnek ellenfeleink, ebből kifolyólag pedig a hangeffektek is fontos szerepet játszanak a tájékozódásban és a többiek felderítésében.

Hirdetés

Maga az alapvető játékmenet ebben igazából ki is merül: ellenfeleink után hallgatózunk, ennek függvényében ki- és bekapcsolgatjuk a zseblámpát, így próbálva becserkészni a többieket. Ez még önmagában nem atomfizika, viszont több játékmód is épül erre a relatíve egyszerű koncepcióra.

A két elmaradhatatlan alap játékmód, a deathmatch és a team deathmatch természetesen jelen van, ezekről igazából nem is érdemes több szót ejteni, aki játszott már valaha multipalyer FPS-sel, az minden bizonnyal rongyosra játszotta már ezeket a játékmódokat. Ezen felül három további mód várja jelen pillanatban a sötétben botorkálni vágyó játékosokat.

A Thief in the Nightban három körben széfeket kell nyitogatnunk és különböző értékű tárgyakat gyűjtögetnünk azokból, amit aztán a kör végén egy-egy páncélszekrénybe tudunk betenni. A meccs végén az a csapat nyer, amelyik a legtöbb értéket gyűjtötte össze. Természetesen egymástól is el lehet csaklizni a letétbe még nem helyezett értékeket, így komoly versenyfutás zajlik.

A Headhunters egy aszimmetrikus mód, melyben a játékosok együtt dolgoznak egy fejvadász ellenében a kastélyban elhelyezett totemek elpusztítására, míg a fejvadász feladata értelemszerűen az, hogy megvédje ezeket. Természetesen az a játékos, aki ebbe a feladatkörbe kerül némi előnnyel is rendelkezik, ő ugyanis tökéletesen lát a sötétben, nincs szüksége a zseblámpa használatára, így könnyebben becserkészheti áldozatait.

És végül, de nem utolsó sorban a még kísérleti fázisban lévő Wildcards, mely igazából egy egyszerű deathmatch, amit véletlenszerűen kiválasztott módosítók tesznek izgalmasabbá. Sok dolog elképzelhető, van olyan kártya, amitől összezsugorodnak a játékosok, olyan, amitől más fegyvert használhatunk, és olyan is, ami például a mozgásunkat gyorsítja fel.

Ezen felül a játékmenet fontos részét képezik a vendorok, melyek a térképen szétszórva találhatók és a Wildcards módban is fellelhető módosítókat vásárolhatjuk meg belőlük egyesével. Vehetünk jobb fegyvert, gyorsabb mozgást és hasonlókat, a hátulütője csupán annyi, hogy a vásárlás egy hangos zajjal és egy nagy villanással jár együtt, aminek révén ellenfeleink könnyen ránk találhatnak, ha éppen a közelben járnak.

A Midnight Murder Club sok szempontból egy elég kezdetleges játék, viszont mivel korai hozzáférésről van szó, ezzel kapcsolatban nem is árul zsákbamacskát a Velan. Noha a fényhatások néhány esetben elég szépek, a különös, stilizált grafika nem biztos, hogy mindenkinek elnyeri majd a tetszését, és az animációkon is bőven van még mit csiszolni. Ezen felül viszont, ha valaki kíváncsi lehet egy ilyen érdekes csavarral rendelkező FPS-re, annak érdemes lehet tenni vele egy próbát, különösen, ha ez a kissé giccses, fura, szektás miliő bejön. Ráadásul a Split Fictionhöz hasonlóan ez a játék is rendelkezik egy Guest Pass nevű szolgáltatással. Ez annyit tesz, hogy a társaságból elég egy embernek megvenni a játékot, a többiek pedig, akár 5-en, ingyen csatlakozhatnak a buliba. Meglátjuk, hosszú távon mennyire lesz sikeres, és hogy a Velan mit tud kihozni belőle.

A játék jelenleg PS5-ön és Steamen érhető el.

Nem akarsz lemaradni semmiről?

Rengeteg hír és cikk vár rád, lehet, hogy éppen nem jön szembe GSO-n vagy a social médiában. Segítünk, hogy naprakész maradj, kiválogatjuk neked a legjobbakat, iratkozz fel hírlevelünkre!


Hirdetés
Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Ne maradj le a legfontosabb hírekről! Engedélyezd az értesítéseket, cserébe elsőként tudod meg, ha bejelentik a Half-Life 3-at! (Nem spamelünk, becsszó!)